Šilalės krašto laikraštis
 • Renkama gražiausia sodyba Šilalės rajone

  Paskelbta Naujienos
  Rgp 30

  Mindaugas JOKUBAUSKAS

  Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Šilalės rajone yra renkamos gražiausiai sutvarkytos sodybos. Kiekviena seniūnija pasiūlo vieną, dvi ar tris sodybas, kurias apžiūrėję komisijos nariai sprendžia, kuri iš jų gražiausia.

  Gražiausiai tvarkomos sodybos vertinimo komisiją sudaro: Vladas Letukas, savivaldybės tarybos narys, komisijos pirmininkas, Antanas Kažukauskas, savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas, komisijos pirmininko pavaduotojas, Virginija Bukauskienė, savivaldybės administracijos ekologė, Teresė Jankauskienė, savivaldybės mero patarėja, Adelė Noreikienė, savivaldybės administracijos Traksėdžio seniūnijos žemės ūkio specialistė (2009 m. konkurso prizininkė), Stasys Skalauskas, Laukuvos seniūnas, Stasė Erciuvienė, Lietuvos žemės ūkio rūmų organizatorė savivaldai Šilalėje, Jūratė Ciparienė, LŽŪKT Šilalės rajono konsultavimo biuro vadovė, taip pat seniūnijų, kuriose vyksta gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūra, seniūnai.

  Kaip sakė komisijos pirmininko pavaduotojas Antanas Kažukauskas, šis konkursas Šilalės rajone vyksta nuo 1996 m. „Tokie konkursai labai reikalingi, jie skatina žmones tvarkyti savo sodybų aplinkas. Kitus reikia tik pastūmėti, pagirti, pasakyti gražų žodį, skirti simbolinį prizą. Mes jau daug metų vertiname sodybas ir matome, kaip gražėja mūsų rajonas. Žmonės kitaip mąsto, keičiasi jų įpročiai, visi nori gyventi kuo gražiau. Dar prisideda ir tam tikras konkurencijos jausmas − jei jau vienas kaimynas puošia aplinką, tai ir kitas negali atsilikti. Tai − kaimyninis pavydas ir konkuravimas gerąja prasme“, – kalbėjo A. Kažukauskas.

  „Šilalės rajone yra daug gražiai tvarkomų sodybų. Nemažas ir seniūnų indėlis. Jie stengiasi paraginti žmones, kad šie nebūtų apsileidę, tvarkytųsi savo aplinką. Kitos seniūnijos netgi pačios organizuoja gražiausių sodybų rinkimus, o po to laimėtojus siunčia į rajoną. Džiugu, kad šiame konkurse dalyvauja visos seniūnijos, išskyrus miesto“, – pasakojo A. Kažukauskas.

  2008 m. birželio mėnesį buvo išleistas naujas žemės ūkio ministro ir aplinkos ministro įsakymas. Jame numatyta, kad turi būti renkamos ne vien gražiausios, bet ir geriausiai tvarkomos sodybos, ūkininkų sodybos ir kaimo gyvenamosios vietovės. Šis konkursas vyksta visoje Lietuvoje. Jo tikslas − skatinti kaimo gyventojus gražinti savo gyvenamųjų namų aplinkas.

  Turbūt daug kam atrodo, kad vertinimo komisijos darbas paprastas ir lengvas, tačiau iš tiesų taip nėra. Komisija turi atsižvelgti į daugelį kriterijų, kurie yra skirtingi sodyboms, ūkininko sodyboms ir kaimo gyvenamajai vietovei. Žinoma, nemažai yra ir bendrų reikalavimų. Komisijos nariai vertina atskirų sodybos elementų, pastatų, sodo, daržo, gėlynų, žaliųjų vejų ir kt. išdėstymą. Turi būti atsižvelgiama į sodybos originalumą, svarbu, ar joje yra pavėsinių, vandens telkinių, šulinių. Aplinka taip pat turi būti švari, žiūrima, kaip ir kur laikomos buitinės atliekos, mėšlas, srutos. Labai svarbu ir augalijos įvairovė, sodo, daržo ar gėlyno sutvarkymas. Čia pateikti tik keli kriterijai iš daugybės, į kuriuos reikia atsižvelgti vertinimo komisijos nariams.

  Šiais metais gražiausiai tvarkomų sodybų nustatymo komisijai iš Pajūrio seniūnijos yra pasiūlyta P. ir S. Šerpyčių bei L. ir J. Valaičių sodybos, iš Palentinio seniūnijos − V. ir A. Galkontų sodyba, iš Laukuvos seniūnijos − A. ir R. Rimkų, V. Stašinskienės bei L. ir A. Gestautų sodybos, iš Žadeikių seniūnijos – L. Gedmintienės, I. ir A. Būdvyčių, R. ir F. Žymančių sodybos, iš Bilionių seniūnijos – A. ir L. Dacių bei D. ir R. Kaminskių sodybos, iš Kaltinėnų seniūnijos – L. ir I. Bambalų sodyba, iš Upynos seniūnijos – R. Krompalcienės bei A. Jurgaičio sodybos, iš Traksėdžio seniūnijos – D. ir R. Petrošių bei I. ir J. Urbonų sodybos, iš Šilalės kaimiškosios seniūnijos – J. ir A. Ramonų, A. ir K. Juškų bei Z. ir J. Klimbių sodybos, iš Bijotų seniūnijos – D. ir R. Kavaliauskų, V. ir R. Bertašių bei V. ir E. Dobilų sodybos, iš Didkiemio seniūnijos – Z. Poškienės bei V. ir A. Stragauskų sodybos, iš Tenenių seniūnijos – V. ir S. Kaulių sodyba, iš Kvėdarnos seniūnijos – V. ir G. Galdikų bei A. ir V. Prišmantų sodybos.

Komentuoti

Archyvas

Teisinės paslaugos

RSS Naujienos iš Lietuvos

 • Astrologė Palmira: tai susitaikymo, gerų permainų dienos (Horoskopai) 2016-02-13
  Malonu, kad palanki planetų padėtis – lyg specialiai šventėmis, tad savaitgalis bei pirmadienis, antradienis savaime bus pakilios, romantiškos nuotaikos kupinos dienos, puikiai tinkamos pramogauti, susitikimams (ypač romantiškiems), viešnagėms, kelionėms. Daug emocijų, tikro džiaugsmo, įdomių įvykių. Šventinė euforija skatins reikšmingus […]
 • Lilehameryje atidarytos jaunimo žiemos olimpinės žaidynės (Kitos naujienos) 2016-02-12
  Penktadienį Lilehameryje (Norvegija) oficialiai atidarytos antrosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės. Vienam Lietuvos rinktinės nariui pirmoji žaidynių diena ypatinga – atidarymo šventė sutapo su ledo šokėjo Deivido Kizalos gimtadieniu. […]
 • Žydrūno Ilgausko šeimoje – skaudi netektis (Krepšinis) 2016-02-12
  Vieno garsiausių mūsų šalies krepšininkų, net 14 sezonų NBA žaidusio Žydrūno Ilgausko šeimoje – tragedija. Mirė 40-mečio buvusio krepšininko tėvas Mečislovas Ilgauskas. […]
 • Ch. Barkley išdavė, kodėl specialiai darkė J. Valančiūno pavardę (Krepšinis) 2016-02-12
  Savo laiku charizmatiškas krepšininkas, o dabar televizijoje NBA analitiku ir komentatoriumi dirbantis Charlesas Barkley specialiai neteisingai tarė lietuvio Jono Valančiūno pavardę, kad šis taptų savotišku pajuokos objektu. Taip jis norėjo, kad lietuvis užpyktų ant savęs ir Ch.Barkley bei rodytų vis geresnį žaidimą. Apie tai interviu thesta […]
 • Ričardas Berankis kyla: Memfyje tvirtai žengė į pusfinalį (Tenisas) 2016-02-12
  Ričardas Berankis (ATP-102) iškopė į Tenesio valstijoje (JAV) vykstančio ATP serijos tarptautinio „Memphis Open“ vyrų teniso turnyro, kurio prizų fondą sudaro 618 tūkst. JAV dolerių, pusfinalį. 25-erių lietuvis 7:6, 6:1 įveikė 26-erių amerikietį, trečią pagal skirstymą turnyro žaidėją Donaldą Youngą (ATP-48). […]

Prisijungusių vartotojų

Kalendorius

2016 vasario mėn.
P A T K P Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

 

Informuojame skaitytojus, kad „Šilalės žinios“ dalyvavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTVRF) skelbtame konkurse. SRTVRF komisijai pateikėme projektą „Juos išaugino Šilalės žemė“, gavusį finansavimą ir pradedamą įgyvendinti.

Redakcija