Vidinė motyvacija yra kiekviename iš mūsų. Iš vidaus motyvuotas žmogus planuoja: savo darbus, laisvalaikį, eina į sporto klubą, rytais bėgioja ir imasi sunkiai įveikiamų užduočių, iškelia sau iššūkį, išbando jėgas, o nuveikti darbai žmogui teikia malonumą ir pasitikėjimą. Jeigu tam tikros užduotys būna nuobodžios, neįdomios, bet jas pažadėjot atlikti, tuomet pasistenkite nors šiek tiek motyvuoti. Jums gali padėti susitikimas su įdomiais draugais, pasivaikščiojimas po parką, jeigu draugas ar aplinkiniai žmonės sugebės, pastebėti, pasidžiaugti jūsų pastangomis, nuveiktais darbais, tuomet sustiprės ir vidinė motyvacija.

Vidinė motyvacia yra skatinama kai sulaukiate pripažinimo iš artimiausių žmonių ir ypač jums reikšmingų žmonių.

Norint pasiekti suplanuotų tikslų ir jeigu tai padaryti nesiseka, pasistenkite į tai pažvelgti iš kitos pusės į tą patį klausimą atsakyti kitais žodžiais. Ir tai padės jums sukurti vidinę motyvaciją.

Išorinė motyvacija 

Išorinė motyvacija laikoma tais atvejais kai žmogus motyvuojamas iš išorės, pvz: kai siekiama numatyto tikslo, apdovanojimo arba atvirkščiai, norime išvengti bausmės, apkalbų. Išorinė motyvacija galėtų būti: didesnis atlyginimas, konflikto išvengimas, geri pažymiai mokykloje ir kt. Žmonės įsitraukę į darbus dėl didesnio atlyginimo, neretai atranda ir vidinę motyvaciją, visą tai yra suderinama.

Savęs pažinimas

Norint save pažinti turi dominuoti ne emocija, o protas, rutareiki.com būtina derinti savo galimybes ir siekius. Jeigu jus pasiekėt gerų rezultatų, visuomenės pripažinimo, tai labai gerai, bet tai nereiškia, kad pasiekti rezultatai išliks visą laiką, juos pastoviai reikia tobulinti, domėtis naujais pasiekimais. Svarbu sugebėti išgirsti šalia esančių žmonių nuomonę apie save, ar teigiamą, ar neigiamą ir tinkamai įvertinti. Mokėti gerbti save ir savo individualybę, leisti sau svajoti ir džiaugtis nuveiktais pasiekimais.

Žmonės, kurie labiausiai bijo nesekmių jie yra labai jautrūs išoriniams vertinimams. Jei žmogus save neigiamai vertina, o tai pastebėję aplinkiniai irgi pradeda juos nuvertinti, formuojasi nesavarankiškumas, pasyvumas, tačiau jeigu pakankamai save vertinsit, tuomet ir pasinaudosit visomis gyvenimo galimybėmis.