Tvoros priemiesčio teritorijose atlieka ne tik dekoratyvinį vaidmenį. Tai yra kiekvieno turto savininko poreikis apsaugoti savo turtą. Bet jūs negalite tiesiog paimti ir pastatyti tvorą ten, kur norite, tam yra tam tikros įstatymų nustatytos taisyklės ir normos.

Atsižvelgiant į tvoros paskirtį ir funkcijas, parenkamas jos tipas, medžiaga, nustatomas gamybos ir montavimo būdas.

Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš pradedant statyti tvorą.

Tvoros montavimas turi būti tvirtas, kad atlaikytų neigiamą aplinkos poveikį. Tvora turi būti saugi ir savininkui, ir pašaliniams žmonėms.
Tvoros aukštis yra individualus pasirinkimas. Sprendimas, ar statyti aukštą, ar žemą tvorą, turėtų būti pagrįstas jūsų privatumo, saugumo ir montavimo leidimų poreikiais. Neturėtų būti per aukšta, kad tvora neužgožtų šalia esančių pastatų ir žaliųjų erdvių.
Turi būti patrauklaus dizaino.

Tvoros montavimo atstumas tiesiogiai priklauso nuo jo gamybai naudojamų medžiagų.
Iš gatvės pusės savininkas turi teisę pats pasirinkti tvoros rūšį – ji gali būti segmentinė, profilinė, metalinė, modulinę, kalviška ar medinė. Atvira tvora riboja teritoriją, apsaugo nuo įsilaužimų, tačiau neišsaugos privatumo. Uždara tvora atrodys kaip siena, ji puikiai apsaugos teritoriją nuo pašalinių akių.

Renkantis tvoros tipą, jo komponentus ir medžiagą, reikia atsižvelgti į šiuos faktus:

Dirvožemio būklė. Šis faktorius yra labai svarbus, nes jis lemia atraminių stulpų tvirtinimą. Pavyzdžiui, sunkus molingas dirvožemis gali tiesiog išstumti stulpus iš žemės. Šiuo atveju verta pasirinkti patikimesnį tvirtinimo būdą.
Klimatas ir reljefas. Jei namas ir jo apylinkės yra vietovėje, kur yra stiprus vėjas, turite žinoti, kad tvora turi būti stabili, sumontuota ant pamatų.

Medžiagos pasirinkimas. Estetiniu požiūriu pageidautina, kad tvora stilistiškai atitiktų paties namo dizainą. Pavyzdžiui, rąstiniam namui tinka tvora, pagaminta iš medienos. Spalva taip pat priklauso nuo jūsų namo spalvos. Be abejo, dizaino ir montavimo klausimais visada galite kreiptis patarimo į specialistus, kurie išmano savo darbą.