Kiekviena diena pilna skubėjimo, streso, darbų dažną iš mūsų išvargina taip, kad artėjant vakarui atrodo, jog užmigti galėtume net ir prie vakarienės stalo. Miegas žmogaus organizmui labai svarbu, nes miegodami pailsime, atgauname jėgas. Tačiau tikrai ne kiekvienas rūpinasi savo miego kokybe. Jeigu lova nepatogi, čiužinys netinkamas, miegamasis neišvėdintas, tai miegas tampa savotišku „formalumu“, o ne poilsiu. Ilgainiui prastas miegas gali sukelti sveikatos problemų, nuolatinį nuovargio jausmą.

Kada reikia keisti čiužinį?

Kol kas nors neatkreipia dėmesio į miego kokybės temą, dažnas iš mūsų net nesusimąstome, ar mūsų čiužinys yra tinkamas, kiek laiko jau ant jo miegame. Specialistai teigia, kad čiužinys tinkamas naudojimui būna apie dešimt metų. Taigi, net jeigu atrodo, kad miegate labai patogiai, prisiminkite, kad čiužinys prisigeria prakaito, odos dalelių, dulkių. Sename čiužinyje gali veistis erkutės, dėl kurių žmonėms atsiranda alerginės reakcijos, odos ar net kvėpavimo problemos. Taip pat čiužinį būtina keisti jeigu jame yra išgulėtų vietų, jeigu jis girgžda, nes tai neigiamai veikia miego kokybę.

Kaip rinktis čiužinį?

Pirmiausia reikia įvertinti savo poreikius. Kadangi yra didelė čiužinių įvairovė, joje nepasimesti galima tik tiksliai žinant, ko ieškote. Konsultantai parinkdami čiužinius atsižvelgia į žmogaus ūgį, svorį, sveikatos problemas. Pavyzdžiui, gausiai prakaituojantiems žmonėms rekomenduojami spyruokliniai čiužiniai, kuriuose yra geresnė oro cirkuliacija nei viskoelastiniuose čiužiniuose. Jeigu žmogus skundžiasi nugaros skausmais, stuburo problemomis, jam reikia ieškoti ortopedinio čiužinio su skirtingomis minkštumo zonomis. Tokią informaciją geriausiai žino specialistai, todėl būtina konsultuotis ir remtis jų patarimais.

Būtina išbandyti

Teigiama, kad tinkamą čiužinio minkštumą geriausiai galima pasirinkti ant jo atsigulus. Nes nei nuotraukos, nei detalūs aprašymai nepadės pajausti, ar ant pasirinkto čiužinio Jums bus patogu. Net jei ketinate čiužinį pirkti internetu, pasidomėkite, kur galima jį išbandyti fiziškai. Skirkite laiko, pasivaikščiokite po parduotuves. Čiužinių rasite bene kiekviename salone, kur parduodami baldai Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose. Radę norimą čiužinį nesidrovėkite ant jo atsigulti ir įvertinti, ar jis Jums patogus. Juk tai pirkinys, nuo kurio priklausys Jūsų miego kokybė ne vienerius metus.