Jei jums pasiseks žiemos atostogas praleisti kalnuose, tada slidinėjimas bus puiki aktyvaus poilsio forma, kuri ne tik sustiprins jūsų sveikatą, bet ir taps maloniausių emocijų šaltiniu.

Kokybiška įranga padės jums tobulinti važiavimo įgūdžius. Nepriklausomai nuo to, ar esate profesionalus slidininkas, ar pradedantysis. Sporto parduotuvėje rinkdamiesi inventorių, galite pasimesti matydami didžiulį prekių ženklų ir modelių asortimentą. Kaip sumažinti savo pasirinkimą iki minimumo? Į kokius pagrindinius parametrus reikia atsižvelgti? Slidinėjimui būtinas pilnas specialus inventorius pradedant nuo rūbų ir baigiant slidėmis.
Komfortas, sveikata ir saugumas važiuojant priklauso nuo tinkamos slidinėjimo aprangos pasirinkimo. Kai kurie žmonės linkę išsinuomoti įrangą tiesiai kurorto stotyse, kiti visa įrangą nori turėti savo.

Šalmas ir kaukė yra absoliučiai privalomi dalykai, be kurių įvažiavimas į trasą yra pavojingas bet kurioje slidinėjimo trasoje.

Kalnų slidinėjimui skirtų akinių ir kaukių reikia daugiausia dviem tikslais:
– apsaugoti akis nuo sniego, šakų ir kitų pašalinių daiktų;
– apsaugoti akis nuo ryškios saulės, kuri taip pat atsispindi nuo sniego šlaituose.
Pavyzdžiui, oranžiniai, rožiniai ir geltoni lęšiai sumažina mėlynos šviesos srautą ir padidina kontrastą, taip optimizuodami trasos reljefo suvokimą debesuotoje ir silpno apšvietimo sąlygomis. Tamsieji lęšiai sumažina akies šviesos srautą ryškiomis sąlygomis, pavyzdžiui, aukštai kalnuose. Skaidri lęšiai naudojami čiuožti vakare ir esant dirbtiniam apšvietimui. Be to, bet kokios spalvos lęšiai (chromo-titano-silicio kompozicijos) gali būti veidrodiniai, kad būtų galima labiau apsaugoti akis nuo ryškios šviesos.

Beveik visi slidinėjimo akinių modeliai yra su dvigubais lęšiais. Dvigubo objektyvo konstrukcija sukuria šiluminę ribą, kuri apsaugo akinį nuo rūko.

Geras slidinėjimas priklauso ne tik nuo slidininko fizinio pasirengimo, bet ir nuo tinkamai parinktos įrangos. Pirmiausia, ekspertų teigimu, reikia nuspręsti, kokiu konkrečiu tikslu jums reikalingos slidės. Sveikatingumui ar rimtesnėms treniruotėms ir varžyboms.