Namai, tai erdvė, kurioje kiekvienas žmogus turi jaustis saugiai ir jaukiai. Gražūs, jaukūs namai – geros nuotaikos garantas. Kai pradedame įsirenginėti namus, viskas prasideda nuo apdailos, vėliau baldai. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie naujausias ir madingiausias tendencijas šiais metais, kurios padės dekoruoti sienas.

Sienų dekoras

Šiais metais sienų dekoro sritis tapo ypač populiari. Galbūt kai kam atrodo, kad tai jau atgyvenęs reikalas, kuris šiuo metu nebėra aktualus, bet tai netiesa.

Žmonės naudoja tapetus namų dekorui, taip pat dabar atsiradusios tokios sienų dekoravimo idėjos kaip tinko, betono imitacijos ir kitos švelnios sienų dekoro technikos, yra pačioje populiarumo viršūnėje. Galima daryti prielaidą, kad kitais metais tai tik populiarės.

Spalvos madingos šių metų interjere

Mėlynai pilka arba Balinti koralai

Tai šviesiai pilkai mėlyna spalva. Tokia spalva tinka sienų bei baldų dekoravimui, kadangi pasižymi savo neutralumu. Taip pat dar vienas pliusas, kad ją galima lengvai suderinti su kitomis spalvomis.

Mėtų atspalvis

Reikia paminėti, kad šiais metais ypač išpopuliarėjo mėtų spalva. Pasižyminti savo neutralumu, ji puikiai prisiderina prie baldų bei kitų aksesuarų.

Ši spalva taip pat derinama su baltais metalo dekoro elementais ir skaidriomis pertvaromis, stalais, kėdėmis. Daugelis gamintojų turi įvairių atspalvių metos spalvos dažų, tad bus nesunku rasti Jums labiausiai patikusį bei universalų variantą.

Juodieji serbentai

Šiemet ši spalva ypač išpopuliarėjo dėl savo atspalvių įvairovės. Tai rausvai violetinė, ryški ir sodri spalva. Užuolaidos bei tokio atspalvio kėdės taps puikiu akcentu Jūsų namu erdvėje.

Terakota

Rudos-raudonos spalvos atspalvis. Tapo madingu dėl odinių baldų tendencijos: fotelių, sofų, kėdžių. Spalva yra puikiai derinama su žaliais, smėlio spalvos tonais. Grindų plytelėms, tekstilės medžiagoms tai gali tapti geras variantas, norint pagyvinti kambario įvaizdį.

Medžiagos ir tekstūros sienų dekorui

Akmuo

Marmuras vis dar yra populiarus bei plačiai naudojamas beveik visur įvairiais kokybės lygiais ir įvairios kokybės būstuose. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad marmuras yra viena iš tų medžiagų, kuri yra laikui nepavaldi.

2021 m. marmuras tikrai nepasitrauks iš rinkos, tačiau galima atkreipti dėmesį į kitas taip pat įdomias spalvas: rožinę, juodą, žalią, smiltainį.

Aksomas

Aksomas yra labai prabangus variantas, kurį bus ne tik malonu liesti, bet tai suteiks išskirtinio įvaizdžio Jūsų namams.  Šią medžiagą galima naudoti dekoro ar baldų apmušalui. Svarbu nepadauginti šios spalvos ir atkreipti dėmesį tik į vieną aksomo detalę.

Natūralūs audiniai

Ekologinis stilius tampa nauja tendencija, tad sienų dekoravimas, užuolaidos, pagalvės, pagaminti iš natūralių medžiagų tampa labai aktualia tema.

Prie tokio tipo sienų galima laisvai priderinti aksesuarus iš lino, medvilnės ar kitos natūralios medžiagos. Tai padės sukurti ypatingą harmoniją kambaryje.

Metalas

Metalinis blizgesys tinkamas apdailai, baldų furnitūrai, dekoravimui. Šiais metais tai tampa aktualia tendencija, tad sienų apmušalams galima naudoti tokį variantą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme populiariausias šių metų Sienų dekoravimo tendencijas. Atsižvelgiant į madingiausias spalvas, medžiagų bei tekstūrų variantus, galite sukurti madingiausius namus, kurie džiugins Jus dar ilgą laiką.