Didesnė dalis mūsų gyvena namuose kuriuose nėra geros ventiliacijos. Elektrinį ištraukimo ventiliatorių turime tik vonioje ir tualete, nuolat atidarome sandarius plastikinius langus kai pritrūsta gaivaus oro kambariuose. Rekuperatorinio vėdinimo privalumus pastebėtume iš kartu, ypač žiemą, nes tai yra pastovus išvalyto oro tiekimas apsaugantis mūsų piniginė nuo didesnių mokesčių už šildymą. Šiandien apžvelgsime tai kas svarbu montuojant rekuperacines sistemas. Tikėtina, kad savo rankomis to nedarysite, tačiau žinoti apie tai iš vartotojo pusės jums padės ateityje.

Rekuperatorių prie sienos arba lubų galima tvirtinti vertikaliai arba horizontalia. Reikia žiūrėti kaip patogiau bus jį pasiekti po montavimo. Į kurią pusę atsidarys dangtis, ar netrukdys kiti objektai. Rekuperatoriaus dangtį teks atidarinėti reguliariai nes nuolat reikia keisti filtrus, taip pat nustatyti ar pareguliuoti įsijungimo dažnį ir oro srauto greitį. Specialistai rekomenduoja viena kartą 3-4 mėnesius išsiurbti plokštelinį šilumokaitį ir bendrai visą įrenginio vidų. Patogiausia kai rekuperatorius yra sumontuotas vertikaliai ant sienos žmogaus galvos aukštyje, tuomet jį aptarnauti ar remontuoti lengviausia, nereikia lipti ant kopėčių ar laikyti siurblio dideliame aukštyje.

Montuojant vėdinimo sistemos ortakius išorinėje namo sienoje reikia kad tarp oro paėmimo ir išmetimo angų būtų bent 1 metro tarpas. Kodėl tai svarbu?

Tai padaryti reikia todėl, kad išmetamo ir įsiurbiamo oro srautai nesimaišytų tarpusavyje. Jeigu sumontuosite per arti, didelė tikimybė, kad dalis į lauką išpūsto blogo oro bus vėl įsiurbta ir patiekta į namus. Anga oro išmetimo į lauką ortakiui turi būtų su nuolydžiu tam kad susidaręs kondensatas glėtų laisvai nulašėti į išorę. Planuojant ortakių išdėstymą patalpų viduje reikia būtinai atvesti į tas vietas kuriose yra daugiausia drėgmės ir kvapų. Tai yra vonios ar dušo kambarys, skalbinių džiovinimo kambarys ir virtuvė. Šiose vetose kaupiasi daugiausia drėgmės ir akumuliuojama daug šiluminės energijos dėl to nukenčia oro kokybė, namuose tvyro blogas susimaišiusių įvairių kvapų tvaikas. Dalį perteklinės drėgmės pašalins šilumokaitis, kambariuose nebesikaups kondensatas ant langų, jei džiovinate drabužius ne džiovyklėje, pastebėsite kad jie išdžiūna greičiau.