Mažos virtuvės baldams keliami ypatingi reikalavimai. Nedidelė erdvė reikalauja racionaliai suplanuoto baldų išdėstymo, kad būtų patogu ne tik gaminti maistą, bet ir užtektų vietos daiktų, maisto produktų laikymui. Vienas lengviausių sprendimų – samdyti profesionalų dizainerį, kuris pasiūlytų jūsų lūkesčius atitinkančius interjero sprendimus. Vis dėlto, ne kiekvienas šeimininkas gali sau leisti naudotis gana brangiomis dizainerių paslaugomis. Tokiu atveju siūlome pasiimti popieriaus lapą ir susidėlioti virtuvės planą. Prieš tai atlikite tikslius erdvės matavimus, kad vėliau nekiltų problemų, kai savo idėjas bandysite perkelti į realybę.

Sienų erdvė. Turbūt daugiausiai sunkumų mažoje virtuvėje kyla dėl to, kad turite rasti sprendimą, kaip nedidelėje erdvėje sutalpinti įvairius daiktus (indus, buitinius prietaisus, maisto produktus ir t. t.). Vienas praktiškiausių sprendimų – ant virtuvės sienų sumontuoti kabliukus, ant kurių galėtumėte kabinti indus ir įvairius rakandus. Šiuolaikinė virtuvė ragina nebijoti rodyti tai, ką turite, užuot viską slėpus spintelėse. Jei nenorite kabliukų, pritvirtinkite lentynėles. Jos padės racionaliai išnaudoti sienų plotą.

Valgomojo zona. Virtuvėje gana daug vietos užima ir valgomojo zona. Deja, jei jūsų virtuvė itin maža, turėti didelį valgomojo stalą, nepavyks. Vienas racionaliausių pasirinkimų – sulankstomas stalas ir kėdės. Tai leis taupyti vietą, be to, virtuvei suteiksite daugiau šiuolaikiškumo ir modernumo. Kitas sprendimas – imtis didelių pakeitimų ir, pvz., išgriauti sieną, sujungiant virtuvę su svetaine, perkeliant į ją valgomojo zoną.

Tinkami baldai. Pagalvokite apie virtuvei tinkančius baldus. Perspėjame, kad tradiciniai baldai gali jums netikti, todėl verta pagalvoti apie individualiai gaminamus baldus. Šiuolaikinė baldų gamyba atitinka išrankiausių klientų poreikius, todėl nesunkiai įgyvendinsite pasirinktas idėjas ir galėsite džiaugtis kompaktiškais bei stilingais baldais. Parodykite savo virtuvės planą baldininkui ar baldų gamybos įmonei – esame tikri, kad nesunkiai atrasite sprendimą, kuris atitiks visus jūsų lūkesčius.

Kompaktiška buitinė technika. Svarbu pagalvoti ir apie buitinę techniką. Virtuvė neįsivaizduojama be orkaitės, viryklės ir šaldytuvo. Dažniausiai čia turi tilpti ir mikrobangų krosnelė, indaplovė, kavos aparatas, virtuvinis kombainas ir pan. Visais atvejais pirmenybė teikite siauriems ir kompaktiškiems modeliams, kurių gamintojai gali pasiūlyti ne vieną ir ne du. Žinoma, nereikėtų pamiršti realių savo poreikių, pvz., jei gyvenate tik dviese, galbūt papildomą vietą užimanti indaplovė jums nereikalinga? Ir priešingai, jei turite didelę šeimą, žinoma, kad su mažu šaldytuvu neišsiversite.