Apie fizinį asmens bankrotą paskutiniu metu kalbama gana daug. Vieni teigia, kad niekada nebūna nieko nemokamai gero, tad reikia įvertinti minusus, kurie apipina tokią galimybę. O pagalvojus apie tai, kad bankrotas skamba vien tik kaip pliusai – kyla daug dvejonių. Visgi, fizinio asmens bankrotas nėra tik paprasčiausias skolų nurašymas kaip kartais žmonės galvoja. Tikrai ne. Tai procesas, kurios metu stengiamasi padėti žmogui tvarkingai grįžti į įprastas vėžes ir išspręsti finansines problemas.

Juk daugeliui mūsų trūksta finansinio raštingumo. Jeigu kiekvieną mėnesį išleidžiate daugiau nei uždirbate – tai jau problema ir reikia ieškoti priemonių, kurios padėtų su ja susitvarkyti.

Fizinio asmens bankrotas labai giriamas todėl, kad tai bene paprasčiausias būdas atsikvėpti nuo finansinės naštos, kuri slegia žmones, kai skolų grąžinimas tampa komplikuotas. Puiku tai, kad kiekvienas skolininkas gauna individualų planą, kuriuo remiantis bus po truputį grąžinama didžioji dalis sumos. Puiku ir tai,kad tam tikra pinigų suma taip ir nebus grąžinama, tačiau kaip jau minėjome kiekvienu atveju grąžinimo planas yra individualus.

Stengiantis sudaryti kokybišką planą įvertinama, kiek pinigų reikia, kad asmuo galėtų ramiai gyventi, tačiau tuo pačiu kad tam tikra sumos dalis būtų gražinama kiekvieną mėnesį. Jeigu matyti, kad skolininkas specialiai didina savo išlaidas  – jam gali grėsti atsakomybė.

Tiesa, fizinio asmens bankrotas turi ir tam tikrus minusus, kuriuos būtina paminėti norint būti tikri, kad asmuo būtų tikras, jog jo pasirinkimas yra geras. Juk norint bankrutuoti reikia atitikti ir tam tikrus reikalavimus, laikytis tam tikrų sąlygų.

  1. Didelis pliusas yra tai, kad asmuo gali vykdyti ūkinę veiklą arba užsiimti individualia veikla, tačiau būtina užsitrinti, kad gaunamos pajamos bus skiriamo skolos mažinimui ir tam tikra suma kiekvieną mėnesį bus skiriama antstoliams. Kitu atveju asmuo negali vykdyti jokios veiklos.
  2. Dar vienas pliusas, kad asmuo gali naudotis sąskaitoje esančiais pinigais, tačiau tik tokiu atveju, kai tai nesidubliuoja su nurodytais įstatymais.
  3. Jeigu asmuo nuspręs parduoti nekilnojamą turtą – pinigai taip pat atiteks antstoliui.
  4. Sudarytas mokėjimo planas turi būti įgyvendintas per penkerius metus.

Fizinio asmens bankrotas gali būti gyvenimo išeitis, tačiau svarbiausia viską tiksliai išsiaiškinti, kad vėliau nekiltų problemų.