Turbūt perskaičius šio straipsnio pavadinimą nustebote, ką bendro turi prezervatyvai ir olimpinės žaidynės?

Leidiniai “The Guardian” ir “Glamour” paskelbė šiek tiek statistikos apie paskutines Rio vasaros olimpines žaidynes: tarptautinis olimpinis komitetas išdalino 350 tūkst. prezervatyvų, 100 tūkst. moteriški prezervatyvai buvo taip pat dalinami ir 175 tūkst. lubrikantų 10.5 tūkst. atletų, gyvenusių olimpiniame miestelyje 17 dienų trukusių žaidynių metu. Tai yra maždaug 2.5 prezervatyvų vienam atletui per dieną. Žinau, ką dabar galvojate: “Kaip galima panaudoti tik pusė prezervatyvo?”. Taip pat tikriausiai svarstote: “Kas gi vyksta olimpianiame miestelyje?”

Greičiausiai, kad pripučiamų gyvūnų iš sargių ten tikrai niekas nedaro J

prezervatyvaiCelibatinių žaidynių įvaizdis pradėjo menkėti jau 1992m, kai buvo pranešta, jog žaidynių organizatoriai ėmėsi sargių dalinimo “priemonių”. 2000-ųjų Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse 70 tūkst. prezervatyvų pasirodė per mažai, todėl reikėjo papildomai užsakyti dar 20 tūkst. Naujasis standartas buvo 100 tūkst. prezervatyvų olimpinėms žaidynėms.

Po RIO olimpinių žaidynių JAV futbolo rinktinės vartininkė, dviejų aukso medalių savininkė, Hope Solo pareiškė: “Čia labai daug sekso – Čia labai daug mylimasi”. Štai keletas kitų citatų bei pasisakymų apie RIO olimpines žaidynes ir sekso žaidimus:

  • “Antrasis olimpinis šūkis: “Kas nutinka miestelyje, lieka miestelyje” – plaukikė Summer Sanders, Barselonos olimpinėse žaidynėse laimėjusi du aukso medalius
  • “Jie palieka praviras duris, todėl pažiūrėjęs gali pamatyti bičų su stringais, lankstančių vienas aplink kitą” – BMX dviratininkas Jillas Kintneris, Pekino žaidynėse laimėjęs bronzos medalį
  • “Ant žolės, tarp pastatų – žmonės mylisi visur” – Hope Solo.

 

Gal tai ir sugadins jūsų susikurtą įvaizdį apie olimpinį miestelį, bet nepaisant to, nei seksas, nei dalijami prezervatyvai nėra naujiena olimpinėse žaidynėse. Tačiau prezervatyvų sąnaudos Rio – dukart didesnės nei Londono žaidynėse (150tūkst. prezervartyvų).

Tikėtina, kad daugiausiai seksualine veikla atletai užsiima po varžymosi savo rungtyse. Ar tai reiškia, kad maratonininkai, vyrų tinklinio, rankinio žaidėjai, ritminės gimnastikos dalyvės, imtynininkai, boksininkai, vyrų krepšinio aukso ir sidabro medalių nugalėtojai bei visi kiti, besirungiantys paskutinę žaidynių dieną, lieka nuskriausti? Ar jie gali užsiimti šiais “reikalais” prieš žaisdami, nesirūpindami apie savo pasirodymą?

2000m. Kanados tyrėjai Samantha McGlone ir Ianas Shrieras peržiūrėjo esamus tyrimus ir išvadas paskelbė straipsnyje “Ar lytiniai santykiai naktį prieš varžybas pakenkia pasirodymui?”. Jie naudojosi trimis moksliniais tyrimais, kuriuose nerasta lytinių santykių poveikio fiziologijai, pusiausvyrai, reakcijai ir aerobinei ištvermei.

 

Žinoma, yra teigiančių, kad psichologinis ir emocinis sekso poveikis kur kas svarbesni už fiziologinį.

Viena vertus, seksas atpalaiduoja ir sukelia teigiamas emocijas– visa tai gali būti į naudą varžantis. Kita vertus,  seksas gali atpalaiduoti ir sukelti teigiamas emocijas, o tai gali slopinti veržlumą, agresiją ir konkurencingumą. (Kur jūs matėte laimingą boksininką?) Taigi, kaip yra iš tikrųjų? Atsakymo vis dar ieškoma ir jis gali būti skirtingas kiekvienam žmogui ar net kiekvienai sueičiai. Seksą lydi ir kiti dalykai, kurie gali turėti įtakos sportiniam pasirodymui (pvz. glebesčiavimasis ar miego trūkumas gali neigiamai veikti pasirodymą).

Brazilijoje siautėjantis Zika virusas taip pat didino saugaus sekso svarbą, nes virusas gali būti perduodamas lytiniu keliu. Olimpinių žaidynių metu Brazilijos valdžia nemokamai išdalijo per 8 milijonus prezervatyvų netoliese Rio de Žaneiro, norėdami paskatinti saugų seksą. Besirūpinantiems Amazonės atogrąžų miškais, valdininkai tikina, kad prezervatyvai “draugiški miškams”, nes yra pagaminti iš natūralios gumos, išgautos iš brazilinio kaučiukmedžio.

Taigi, jeigu atletų seksualinė veikla neviršijo vidutinio 42 kartų per Olimpines žaidynes – prezervatyvų neturėjo pritrūkti.

 

Strapsnį paruošė: prezervatyvų parduotuvė www.sargiai.lt  prezervatyvai ir lubrikantai internete pigiau!