Kaip skelbia antraštė, pledai skirti ne tik šaltajam metų laikui. Ne tik speiguotai žiemai, ne tik tada, kai už lango kalnai pusnių. Ne tik tada, kai termometras rodo dešimt ar dvidešimt laipsnių šalčio. Ir ne tik gruodį, sausį ar vasarį.

Jauku vasarą ir žiemą – tai aišku kaip dieną!

Ar kada pagalvojote, koks universalus ir koks fantastiškas daiktas yra pledas?

Pledai – tai jaukumas. Galbūt įprasčiausia konotacija – žiema. Tačiau pledas praverčia ne tik šaltuoju, bet ir visais kitais metų laikais.

Pledas – stilius. Šiluma. Geros emocijos. Yra dalykų, kurie kelia ne pačias maloniausias emocijas. Pledas tarp tokių dalykų neminimas.

Bet palaukite… Šilumos reikia žiemą. Tai aišku ir neginčijama. Suprantama kuo puikiausiai, ir nėra reikalo pradėti papildomų šnekų, neverta diskutuoti.

Gera žinia – kainos. Net tada, kai pastebimos kokių nors prekių brangimo tendencijos, pledai nebūtinai brangsta.

Įvairovė tokia, kad išsirinks net išrankiausi

Pozityvi ta pledų tema. Pozityvi net ir žvalgantis į kainas. Bet juk svarbu ne vien pinigai. Yra dvylika stebuklingų raidžių:

 1. A
 2. S
 3. O
 4. R
 5. T
 6. I
 7. M
 8. E
 9. N
 10. T
 11. A
 12. S

Taip, dvylika raidžių sudaro žodį „asortimentas“. Jam sinonimiškas „pasirinkimas“ taip pat sudarytas iš dvylikos raidžių. O, jis tikrai platus! Prekių pasiūla didesnė nei dvylika kvadratu! Skamba matematiškai, bet viskas gerokai įdomiau nei uždavinys mokykliniame vadovėlyje. Lentynose – galybė skirtingų pledų.

Dairotės internete? Čia asortimentas dar gausesnis. Skiriasi kainos, skiriasi dizainas, dydis, medžiagos… Turbūt nepagražinsime, jei pasakysime, kad išsirinkti gali kiekvienas. Net keliant aukštus reikalavimus pavyksta rasti tokį pledą, kuris visapusiškai patinka.

Pledai – draugiškumo simbolis

Draugystė išgelbės pasaulį. Nėra nieko gražesnio už draugystę.

Jei manote, kad tokios ir panašios frazės – tik saldūs žodžiai, klystate. Pakanka vien palyginti taiką ir karą – akivaizdu, kad taika yra neišmatuojamai geresnė. Bet norint gražiai sugyventi reikia draugiškumo. Taigi, ar vis dar manote, kad draugystė negelbėja pasaulio?..

Tikriausiai paklausite, kodėl aptariant pledus pereita prie draugiškumo. Ogi todėl, kad pledai yra tarsi draugiškumo ženklas. Pastaraisiais metais įvairiomis progomis vis dažniau dovanojami dovanų čekiai ar eurų kupiūros. Tačiau prieš šių tendencijų pradžią gimtadieniai ir kitos šventės neapsieidavo be kitokių dovanų. Viena jų – pledas. Juk tai labai tikslinga dovana: papuoš kambarį, suteiks jaukumo, sušildys…

Aišku, kaip sakoma, visur turi nugalėti sveikas protas. Kaitrią liepos dieną tikrai neapsisiausite storu pledu. Tačiau lietuviška vasara – ne vien karščiai. Būna tokių vėsių vakarų, kad praverčia ir megztinis, ir šiltos arbatos puodelis. O kadangi norisi pasimėgauti grynu oru, neskubama eiti į kambarį, pasėdima terasoje ar pavėsinėje.

Turbūt pastebėjote, kad pledai yra dažnas „reiškinys“ ir lauko kavinėse. Štai užsukote pavalgyti, papūtė vėjas, pasidarė žvarbu… A, šalia padėtas pledas! Puiku, nesušalsite. Galima teigti, jog kavinės taip demonstruoja draugiškumą, rūpinasi klientais.

Eilėraštukas apie pledus

Taip maloniai nuteikia ši tema, kad net eilėraštuką sukūrėme:

Spalvingieji pledai, solidūs tokie,

Grožis jų didis – įmantrybių juk šitiek!

Neišpasakytai dailu…

Pasakiškai malonūs,

Komfortiški net ponams –

Tokie jie yra, o kaina – maža!

Hm, jei mėgstate poeziją, jei nuolat ką nors rašote, labai tikėtina, kad jaukus pledukas taps įkvėpimo šaltiniu. Ilgas žiemos vakaras svetainėje, vėsi birželio popietė terasoje, ankstyvo rudens savaitgalio diena balkone…

Ar pliaupia lietus, ar krinta lapai, ar sukasi snaigės, dailus minkštutėlis audinys sušildo. Yra iš ko pasirinkti, todėl jaukumas gali būti realybė. Ar gyvenate bute, ar nuosavame name užmiestyje, ar atvykote į sodo namelį, visais atvejais pledas yra vertas pasigėrėjimo.

Susumuojam:

Jauku vasarą ir žiemą – tai aišku kaip dieną!

Įvairovė tokia, kad išsirinks net išrankiausi.

Draugiškumo simbolis.

Toks puikus dalykas, kad net eilėraščiai gimsta.