Egzistuoja daugybė plaukų šalinimo procedūrų, kurios ne visada pasižymi patogumu bei skausmo nebuvimu. Dažniausiai šios procedūros dirgina odą ir po kelių dienų jas reikia kartoti. Šiame straipsnyje aptarsime moderniausią plaukų šalinimo būdą, kuris yra neskausmingas ir padeda atsikratyti plaukelių visam laikui – tai plaukelių šalinimas lazeriu.

Proceso eiga

Plaukų šalinimas lazeriu tai inovatyvus būdas, kuris gali pašalinti plaukus nuo bet kurios kūno vietos visam laikui. Efektyviausias yra aleksandrito lazeris, kuris sukelia minimalaus diskomforto bei jame yra integruota vėsinimo funkciją, kuri padengia odą vėsinančia freono dulksna.

Dėl to nėra jaučiamas skausmas, tad galima nesibaiminti dėl nemalonių pojūčių proceso metu.

Toks lazeris prasiskverbia iki plauko folikulės ir naikina ją. Reikia pabrėžti, kad lazeris nepažeidžia aplinkinių audinių, tad tai yra visiškai saugu.

Tokia procedūra reikia kartoti kelis kartus, kadangi šviesos banga, kuri virsta šiluma, naikina plaukų folikulus tuomet kai plaukai yra aktyvioje augimo stadijoje. Lazerio banga prasiskverbia į odą maždaug 4 mm ir vėliau virsta šiluma, kuri sunaikina folikulę.

Toks procesas turi atlikti tik gerai išmanantis šį darbą specialistas, kuris turi medicininį išsilavinimą ir gali tinkamai atlikti visos procedūros etapus. 

Klientai

Dažniausiai ši procedūra yra rekomenduojama tiems žmonėms, kurie turi jautrią odą. Atsižvelgiant į tai, kad procedūra atliekama retai ir su kelių savaičių pertrauką, galima nesijaudinti dėl odos sudirginimo arba paraudimo.

Tai alternatyvus būdas tamsių plaukų savininkėms su šviesia oda, kadangi be diskomforto pašalina plaukelius. Šviesiaplaukėms gali prireikti didesnį kiekį procedūrų palyginus su tamsiaplaukėms.

Taip pat ši procedūra yra tinkamiausia toms moterims, kurios nepakenčia skausmo ir nori greitai bei visam laikui pašalinti plaukus. Palyginus su depiliacija vašku, šis būdas yra daug malonesnis.

Plaukelių šalinimo zonos

Dažnas klausimas yra kokiose vietose galima pašalinti plaukelius lazerio pagalba. Kalbant apie moteris, jos dažniausiai šalina plaukus nuo kojų, rankų, pažastų, bikini zonos, virš viršutinės lūpos.

Vyrai renkasi tokias sritis kaip nugara, pilvas, pažastys bei kaklo zona. Be jokios abejonės, galima rinktis ir kitas zonas, bet šį metodą negalima naudoti akių srities vietose.

Veiksmai prieš procedūrą

  1. Pirmas aspektas yra tai, kad prieš 4 savaites reikia vengti saulės spindulių, soliariumų bei deginimosi. Tad yra rekomenduojama atlikti šią procedūrą rudenį, žiemą arba ankstyvą pavasarį kai saulės spinduliai yra ne tokie aktyvūs.
  2. Prieš procedūrą reikia apsilankyti pas specialistą, kuris nustatys Jūsų odos fototipą ir pagal tai galima bus parinkti lazerio intensyvumą. Tai atliekama norint papildomai apsaugoti klientą nuo nepageidaujamų padarinių.
  3. Taip pat reikia susipažinti su saugos instrukcijomis bei žinoti tam tikrus dalykus, kurie padės užtikrinti procedūros saugumą bei efektyvumą.
  4. Kitas aspektas, kad negalima prieš procedūrą pešioti ar depiliuoti plaukų. Galima rinktis tik skutimąsi, kadangi tik tokiu būdu galima užtikrinti, kad plaukelių šaknis išliks viduje ir lazerio procedūra bus veiksminga.
  5. Galiausiai, prieš 12-24 valandų iki procedūros, nepamirškite švariai nusiskusti vietą, kuri bus depiliuojama lazeriu. Po skutimosi netepkite vienos kremu arba antiperspirantais.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, kuriuos reikia žinoti prieš plaukų šalinimo procedūrą lazeriu. Tai svarbus aspektai, kuriais reikia vadovautis norint pasinaudoti plaukų šalinimo lazeriu paslaugomis ir užtikrinti geriausią rezultatą.