Sėkmingo verslo plėtotė neatsiejama nuo nuolatinio idėjų generavimo proceso, tačiau vien genialių minčių verslo pasaulyje nepakaks. Vos tik pradėjus žengti pirmuosius žingsnius nuosavos įmonės kūrimo link, tenka akis į akį susidurti su biurokratija. Ne paslaptis, jog dalis verslininkų turi įgimtą gyslelę „daryti“ pinigus, tačiau su popieriniais reikalais visiškai nedraugauja (nereikėtų stebėtis, jog tai gali tapti priežastimi likti šešėlyje ir savo veiklos nelegalizuoti). Tokiu atveju įmonės steigimo klausimais derėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurių „arkliukas“ – ne tik buhalterija, bet ir verslo kūrimo procesų išmanymas. Skamba neįtikinėtinai, tačiau teisėtu įmonės savininku galima tapti vos per…4 dienas!

Žemiau pateikiami pagrindiniai žingsniai, kuriuos reikia praeiti kiekvienam, norinčiam įsteigti įmonę.

Pavadinimas. Vieni savo verslo idėją pakrikštiję jau seniai, tuo tarpu kiti, atmetimo keliu, tam sugaišta marias laiko: įmonės pavadinimas turi atitikti ne tik šiam keliamus reikalavimus, bet ir būti patrauklus potencialiems klientams.

Dokumentai. Įmonės steigimo pradžia, kaip ir tolesnis veiklos vykdymas, neatsiejamas nuo vadinamojo popierizmo. Steigimo sutartis ar steigimo aktas, įstatai, steigiamojo akcininkų susirinkimo protokolas – dalis dokumentų (konkretūs dokumentai priklauso nuo pasirinktos įmonės teisinės formos), be kurių teisėtas verslas negali įsibėgėti.

Buveinės adresas. Kaip ir žmogus negali būti be vietos, taip ir įmonė turi turėtų konkretų registracijos adresą. Jei patalpos, kuriose įregistruota įmonė, priklauso ne jums, būtinas savininko sutikimas. Tada, kai patalpos yra įkeistos, reikalingas sutikimas ir iš kreditoriaus.

Įstatinis kapitalas. Norint pradėti verslą, vien idėjų bei gražių norų nepakanka – būtina turėti nustatyto dydžio pradinį kapitalą. Pradedantieji verslininkai dažnai negali pasigirti stipria finansine padėtimi, dėl to turi imti paskolą verslo steigimui ar ieškoti idėja tikinčių ir savo pinigus investuoti galinčių asmenų.

Vizitas pas notarą. Norint, jog įmonės steigimo procesas judėtų į priekį, reikia gauti notaro sutikimą, patvirtinantį, jog visi reikalingi dokumentai neprieštarauja įstatymais numatytai tvarkai.

Juridinio asmens registracija. Jei pasiekėte šį įmonės steigimo etapą, galime pasveikinti, jog jūsų svajonės išsipildymas čia pat: VĮ Registrui centrui belieka pateikti notaro patvirtintus dokumentus.

Jei neturėjote kantrybės bent akimis permesti visų minėtų punktų, įmonės steigimo klausimais rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais. Kam varginti save ir rizikuoti pridaryti klaidų, galinčių atitolinti verslo startą, jei galima kreipti į profesionalus, žinančius, ką daro bei „kaifuojančius“ nuo savo atliekamo darbo?