Paskolos iš žmonių naudingos tuo, kad palūkanos dažnai ten būna mažesnės. Pavyzdžiui, kai kuriose platformose minimali metinių palūkanų norma yra 6 procentai. Tad, net jeigu ir mokėsite 10 procentų metines palūkanas, tokia paskola bus daug pigesnė nei skolinantis greitųjų kreditų bendrovėse. Žinoma, nereikia pamiršti, kad paskolos suma tokiose vietose kiekvienam klientui nustatoma individualiai. Tai būtų vienas iš privalumų, nes dažniausiai nėra nustatomi jokie limitai dėl norimos kredito sumos. Pavyzdžiui, vienam klientui maksimali paskolos suma gali siekti vos tūkstantį eurų, o kitam gali būti suteikiama ir kelių tūkstančių eurų suma.

Yra ir kitų privalumų skolinantis tokiose vietose. Kaip jau minėjome, pagrindinis privalumas yra palūkanos. Kitas privalumas – individualūs pasiūlymai. Na, o trečias – įvairių rūšių paskolos. Tokiose platformose suteikiamos netgi tokios paskolos, kurių gavimo metu įkeičiamas turtas. Turto įkeitimas leidžia gauti dar didesnes sumas. Taip pat šios platformose skolina verslui, būsto remontui, transporto įsigijimui ir t.t.

Kalbant apie trūkumus, ko gero teisinga sakyti, kad didžiausia trūkumas yra nežinomybė ar paskola bus suteikta greitai ar ne. Įprastai tokiose platformose reikia laukti kol paskolos suma yra surenkama iš investuotojų. Tai gali trukti vos keliolika minučių, tačiau būna atvejų, kad viskas trunka ir kelias dienas. Tad, būtinai vertinkite kredito išdavimo laiką.

Pabrėžtina, kad šiose platformose būtina atitikti visas įprastas sąlygas – patvirtinti tapatybę bei pateikti savo duomenis apie save.

Skolintis nemokamai turi galimybę ne visi

Kai kuriose kreditų bendrovėse, ekspertų teigimu, pirma paskola nemokamai išduodama iš anksto klientų neįspėjus apie galimas skaudžias pasekmes. Dėl to visuomet siūloma neskubėti pasinaudoti tokiais akciniais pasiūlymais. Tikriausiai ir paskolos iš žmonių turėtų būti imamos lygiai taip pat atsargiai. Mat, kai kurios paskolos gali ateityje sukelti nemažai rūpesčių. Imdami nemokamą paskolą, vartotojai nežiūri kokias įmokas teks mokėti vėliau, kai praeis tas nemokamos paskolos periodas. Tuo labiau – itin vangiai atsižvelgiama į pratęsimo mokesčių dydžius. Labiausiai išskirti reikėtų nemokamas trumpalaikes paskolas, kurioms taikomi labai dideli pratęsimo mokesčiai. Tokie mokesčiai sukelia nemažai rūpesčių, nes vis dėlto – klientui tenka mokėti neadekvačius mokesčius, o skola vis tiek nemažėja. Ką būtina žinoti imant pirmą paskolą nemokamai?

pirma paskola nemokamaiKadangi ši akcija taikoma naujiems klientams, jums būtina įsitikinti, kad prieš kurį laiką toje bendrovėje nebuvote ėmę jokių paskolų. Kartais žmonės užmiršta, jog buvo skolinamasi iš kažkokių kreditorių. Jeigu kredito įstaiga nurodo, kad būtent pirmoji paskola išduodama nemokamai, tai reiškia, kad jūs toje bendrovėje prieš tai negalėjote būti registruoti vartotojai. Tai pasiūlymas, kuris taikomas visiškai naujiems klientams.

 

Pirma paskola nemokamai ilgam laikui

Nemokamos paskolos įprastai išduodamos tik labai ribotam laikui. Dažniausiai kredito įstaigos nurodo, kad nemokamos paskolos periodas tęsiasi iki trijų mėnesių, o ketvirtąjį jau tenka mokėti pirmąsias įmokas. Jeigu skolinsitės keliems metams, tai pirmuosius tris mėnesius nemokėsite nieko. Žinoma, reikėtų pirmiau atsižvelgti į laikotarpį, nes kai kurios bendrovės pirmą paskolą nemokamai išduoda tik iki mėnesio laikotarpio. Sutelktinis finansavimas dažniausiai nemokamai nėra siūlomas.

Trumpalaikės paskolos mėnesiui net ir nemokamai neturėtumėte imti, jeigu nenorite vėliau įklimpti į skolas. Tai bene didžiausią riziką keliančios paskolos. Matote, po mėnesio klientas turi grąžinti visą pasiskolintą sumą. Dažniausiai jis to padaryti negali, todėl yra priverstas pasinaudoti pratęsimo galimybe. Pratęsimas atliekamas paprastai – sumokamas didelis mokestis, kuris leidžia atidėti kredito grąžinimo dieną dar 30 dienų. Blogiausia tai, kad tas mokestis yra toks didelis, jog gali būti lygus ilgalaikės paskolos įmokai. Aiškiau kalbant, kuomet sumokamas pratęsimo mokestis, skola nei kiek nesumažėja. Tad, jeigu jus sudomino pirma paskola nemokamai, tai būtinai į tokį pasiūlymą atsižvelkite įvertinę visus niuansus.

Atnaujinta 2020 m.