Oranžinius švyturėlius gali naudoti pagal numatytus kelių eismo taisyklių 193 ir 194 punktus:

„193.Atliekant inžinerinių komunikacijų, kelių tiesybos, remonto ar priežiūros darbus, specialiųjų transporto priemonių su įjungtais oranžiniais žybčiojančiais švyturėliais vairuotojai gali nepaisyti kelio ženklų (išskyrus didžiausio greičio ribojimo ir pirmumo ženklus), ženklinimo ir transporto priemonių išsidėstymo važiuojamojoje dalyje reikalavimų, jeigu tai nesukels pavojaus saugiam eismui. Specialiųjų transporto priemonių su įjungtai oranžiniais žybčiojančiais švyturėliais vairuotojai, važiuodami kelyje, stovėdami ir (ar) atlikdami darbus, užtikrina, kad nepakenks eismo saugumui.

  1. Oranžinį švyturėlį leidžiama įjungti tik tada, kai trukdoma eismui (transporto priemonės matmenimis su kroviniu ar be jo viršijant leistinuosius, dirbant kelyje, sustojus ir stovint, važiuojant lėtai, vežant pavojingus krovinius ir panašiai).

Verta turėti omenyje, kad žybčiojantis oranžinis švyturėlis nesuteikia pirmenybės, tik atkreipia dėmesį ir įspėja kitus eismo dalyvius apie galimą pavojų.

Tačiau yra pastebima, kad ne visos priemonės, kurios leidimus įrengi oranžinės spalvos švyturėlius tinkamai juos naudoja. Dažnu atveju pasitaiko, kad vairuotojai naudodami švyturėlius pažeidžia kelių eismo taisyklių reikalavimus. Todėl itin pravartu žinoti kokias būtent atvejais galima tinkamai naudoti LED švyturėlius. Kitu atveju galite sulaukti atitinkamos baudos iš policijos pareigūnų. Maksimali gresianti piniginė bauda – 50 eurų, o minimali – 30 eurų.