Genijus – saldus žodis. Rodos, būtų smagu turėti genijaus bruožų. Tada pavyktų greitai išmokti norimą užsienio kalbą… Palaukite! Prie ko čia tie genijai? Juk norint išmokti neprivalu būti Einšteino pasekėju. O bene geriausiai tai įrodo https://www.kolibriometodas.lt/.

Tinkamiausi užsienio kalbos kursai

Išskirtiniai gabumai, fenomenali atmintis – tokie viliojantys dalykai. Bet ar norint išmokti būtinas genijaus statusas? Ne. Svarbu pasirinkti tinkamus kursus bei metodus ir, kaip sakoma, kibti į darbą. O ką gi reiškia tinkami kursai?

Pradėkime nuo to, kad kursų būna skirtingų. Prieš nuspręsdami, į kuriuos registruotis, atidžiai patyrinėkite. Gali būti, kad reklamoje atrodys viskas kaip tik jums, bet vėliau paaiškės, kad pamokos per lengvos, kad daug ką ir taip prisimenate. Gali būti ir atvirkštinis atvejis – pervertinamos galimybės ir užsirašoma į tokius kursus, kurie pasirodo kaip skirti labiau pažengusiems.

Atkreipkite dėmesį, kad užsienio kalba skirstoma pagal specifiką. Pavyzdžiui, verslo kalba. Jeigu norite apskritai susipažinti su kalbos pradmenimis, o pradėsite lankyti verslo kalbos paskaitas, tai nebus tikslingas variantas.

Taigi, kaip jau supratote, renkantis kursus svarbu tikslingumas. Taip ne tik efektyviau, bet ir laiko sutaupoma.

Neprivaloma būti genijumi

Kadangi apskritai yra toks reiškinys kaip kursai (pavyzdžiui, https://www.kolibriometodas.lt/), tampa gerokai lengviau išmokti. Sakysim, susidomėjote norvegų kalba. Savarankiškai būtų žymiai sudėtingiau. Ir laiką suvaldyti būtų sunkiau. O kai žinote, kad ir kur, tai ir mokslas tarsi įgauna malonesnį pavidalą.

Svarbu, kad nėra nuostatos „tik genijams“. Mokėti vieną kitą užsienio kalbą – itin naudinga. O išmokti gali veikiausiai kiekvienas. Aišku, kartais frazė „aš ne genijus“ yra bandymas pasiteisinti. Suprask, užsienio kalba skirta tik išrinktiesiems, tai net nesistengsiu.

Stengtis reikia, bet kai pamirštama pusiausvyra – persistengiama arba stengiamasi per mažai. Bet jeigu stengiamasi, stengiamasi ir rezultatas neartėja, tada tikriausiai derėtų apgalvoti, ar metodai pasirinkti tinkamai.

Jeigu jums svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir kuo mažesnėmis laiko sąnaudomis prašnekti užsienio kalba, rekomendacija – https://www.kolibriometodas.lt/. Ne viena mokymų laida – geras efektyvaus mokymo(si) patvirtinimas.