Šiais laikais dantų tiesinimas tapo visai paprasta procedūra, kuri yra priimtina daugeliui. Ortodontai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kitose miestuose dirba kiekvieną dieną bei užtikrina savo klientams patrauklią šypseną. Šiame straipsnyje aptarsime naujausią dantų tiesinimo technologiją, jos privalumus be ypatybes.

Skaidrios kapos

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – tai naujausia technologija Lietuvoje, kuri tampa vis populiaresne dėl savo patogumo bei paprastumo. Tokių kapų pagalba dantys išsitiesina be didelio skausmo bei diskomforto. Jos yra permatomos, padarytos iš lengvos bei plonos medžiagos, tad nekris taip stipriai į akis, kaip būtų su klasikiniais breketais.

Skaidrių kapų gydymo laikotarpis susideda iš kelių etapų. Visų pirmą, reikia pasikonsultuoti su gydytoju, kuris parengs individualų dantų tiesinimo planą. Vėliau yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos yra gaminamos tam tikras kiekis permatomų kapų. Jas reikia keisti maždaug kas dvi savaites.

Tuo laikotarpiu, dantys po truputi juda kol pasiekia tam tikrą poziciją, kurią yra nurodęs gydytojas. Paskutinis žingsnis yra palaikomosios kapos, kurias reikia nešioti po viso gydymo. Tokiu būdu bus išsaugota tiesi dantų padėtis ir jie vėl nesukreivės. Nuostabu yra tai, kad galima ne tik ištiesinti kreivus dantis, bet ir sutvarkyti blogą sąkandį.

Patogumas

Labai svarbus pliusas, kurį suteikia šios kapos yra tai, kad jos nevaržo ir yra tikrai patogios. Jas galima išsiimti esant reikalui, o vėliau vėl užsidėti. Gydymo procesui tai nepakenks. Taip pat jos yra nematomos, tad galima laisvai plačiai šypsotis, juoktis ir nebijoti kitų pašaipių žvilgsnių.

Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi dalyvaujant svarbiuose susitikimuose arba parodose nereikės savęs varžyti. Tai svarbu ne tik dėl grožio, bet ir sąkandžio taisyklingumo, kadangi tokiu būdu išvengiama kramtomųjų raumenų įtampos, galvos skausmų, veido asimetrijos bei dantų nusidėvėjimo.

Ne mažiau svarbus dalykas yra tas, kad kapų priežiūra nereikalauja daug laiko, tiesiog svarbu palaikyti burnos higieną bei stengtis vengti balinančių pastų. Išėmus jas, taip pat galima išvalyti su specialiu šepetėliu.

Pacientai

Šios paslaugos yra skirtos įvairiausio amžiaus žmonėms, bet galima pastebėti tokią tendenciją, kad dažniausi klientai yra paaugliai bei vaikai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vaikams yra rekomenduojama nešioti tokio tipo kapas kai jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys, išskyrus protinius. 

Tai yra 12-13 metų vaikai, kurie jau turi galimybę tiesinti dantis bei netaisyklingą sąkandį. Svarbu pažymėti, kad tokios problemos yra labai aktualios, nes estetinis įvaizdis užima aukštą poziciją vaikų bei paauglių gyvenime. Taip pat problemos vengimas gali privesti prie padidintos dantų gedimo rizikos bei nusidėvėjimo tikimybės.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pažangiausią dantų tiesinimo procedūrą Lietuvoje – permatomos dantų tiesinimo kapos. Šiuo būdu galima ištiesinti kreivus dantis, sutvarkyti blogą sąkandį bei išvengti didelio skausmo, nepatogumo, o svarbiausia palaikyti estetinį vaizdą.