Transporto sritis Lietuvoje yra gana gerai išvystyta, kroviniai iš įvairių miestų kasdien gabenami į įvairias užsienio šalis. Dėl patogios mūsų šalies geografinės padėties viena populiariausių transporto rūšių yra sausumos keliais. Šiuo būdu nesudėtingai galima pasiekti bene visas Europos žemyne esančias valstybes.

Tačiau ne visus krovinius yra galimybė gabenti sausuma, tarkime, dėl itin didelių krovinio gabaritų ar kitos krovinio specifikos. Tam dažniausiai puikiai tinka jūrų transportas, kuris taip pat labai populiarus, ir daugybė įvairiausio tipo krovinių yra gabenami būtent keltais.

Iš Klaipėdos jūrų uosto keltai plaukia Skandinavijos, Danijos, Vokietijos kryptimis, tačiau krovinių gabenimas dažnai organizuojamas ir iš kitų šalių. Tokiu būdu transportavimas vyksta iki Rygos, Liepojos, Ventspilio ar Talino uostų, o iš ten krypčių pasirinkimas ženkliai išauga.

Kroviniai keliauja saugiuose konteineriuose, kuriuose kiekvienas krovinys pakraunamas atsižvelgiant į jo tipą ir saugiai pritvirtinamas. Keltais galima gabenti ir pavojingų krovinių kategorijai priskiriamus krovinius, tačiau jie pakraunami visiškai atskiruose konteineriuose, todėl nekelia pavojaus kitiems kroviniams. Kiekvienu atveju tereikia tinkamai užpildyti ir pateikti visus su kroviniu susijusius dokumentus.

Keltu galima taip pat gabenti krovinius, kuriems reikalingas tam tikras temperatūrinis režimas, o esant poreikiui, krovinį gabenti su palyda. Kiekvienu atveju atsižvelgiant į krovinį vežėjai peržiūri ir pateikia patį optimaliausią ar net kelis gabenimo sprendimus ir keltų linijas. Atitinkamai galima išsirinkti palankiausią kainą, terminą ir maršrutą atitinkantį pasiūlymą.

Keltais krovinių gabenimas yra ne tik patogus bet ir visiškai saugus. Šiuo būdu gabenami kroviniai išplaukia tiksliai pagal numatytą grafiką, išskyrus atvejus, kai išplaukimą įtakoja oro sąlygos. Keltu galima gabenti bet kokio dydžio ir visų tipų krovinius – net automobilius ar stambią ūkio bei statybų techniką.