Kredito linja – tai patogus būdas turėti finansų rezervą, kuriuo galima pasinaudoti prireikus papildomų lėšų.

Pagrindinis privalumas yra tai, kad skirtingai nei mokant vartojamąja paskolą, reikia mokėti palūkanas tik už tą kredito dalį, kuria pasinaudojate. Suteikiama kredito linijos suma priklauso nuo to, kokia yra jūsų finansinė istorija.

Patogu tai, galima patiems rinktis kokio dydžio įmokomis bus padengiama panaudota kredito linijos pinigų suma. O jei yra galimybės, tai galima iškart padengti visa panaudotą sumą. Padengus įsiskolinimą, kredito linija vėl tampa aktyvia ir galima ja naudotis kai tik tam yra poreikis. Visos palūkanos yra skaičiuojamos, pagal dienų kiek laiko buvo panaudota pasiskolinta suma, skaičių.

Taip pat yra galimybė iš kredito unijos persivesti norimą pinigų sumą į savo banko sąskaitą. Jokios fiksuotos mėnesinės įmokos nėra, tačiau priklausomai nuo įmokų dydžio gali kisti kredito linijos suma, tad ir minimali įmoka yra nuolat perskaičiuojama. Dėl to, rekomenduojama, panaudotos kredito linijos įsiskolinimus dengti didesnėmis įmokomis, taip sutaupysite, nes sumažėja ir mokėtinų palūkanų bendra suma.

Kaip jau minėjome, patys galite pasirinkti kredito linijos mokėjimo dieną, kurią rekomenduojama rinktis tokią, kad ji būtų kuo artimesnė tai datai kuomet gaunate darbo užmokestį ar kitas pajamas. Taip išvengsite vėlavimų ir nuobaudų, kuomet gali būti dėl finansinių įsipareigojimų nevykdymo, apribojama prieiga prie kredito linijos pinigų ir galimybė jais naudotis iki kol nepadengsite turimų įsiskolinimų. Juos padengus, iškart galėsite netrukdomai naudotis, kai tik prireiks papildomų pinigų. Turėkite omenyje, kad visi jūsų finansiniai įsipareigojimai ir mokumas atsispindi jūsų kredito istorijoje, nuo kurios labai priklausys ar ateityje jūs galėsite kreiptis dėl paskolos.