Pagrindinių priežasčių, kurios lemia, jog kreditai nedirbantiems asmenims neišduodami, jaunuoliai dar iki šiol nėra iki galo išsiaiškinę. Jie gaišta laiką nė nenuprasdami, kad galima viso to išvengti žinant kelias elementarias taisykles. Pirmiausia, jauni žmonės, kurie ketina imti kreditą internetu, turi suvokti, kad paskolų teikėjų veikla yra griežtai reguliuojama ir kiekviena tokia bendrovė, prieš išduodama paskolą, privalomai tikrina kiekvieno asmens kreditingumą. Kreditingumo vertinimas ir yra pagrindinis procesas, kuris parodo ar asmuo gali gauti paskolą ar negali. Jums, prieš imant kreditą, derėtų patiems pažiūrėti į savo kreditingumo lygį. Tai padaryti galima atsidarius savo kredito istorijos ataskaitą. Yra sistemų, kurios asmenims leidžia peržiūrėti kredito istoriją kartą per metus. Norint peržiūrėti dažniau, tenka mokėti pinigus.

kreditai nuo 18 metuKreditingumo vertinimas yra būtinas, tad visi jaunuoliai turėtų suvokti, kad kredito teikėjai jokių išimčių nedaro. Paprasčiausiai, jiems neverta rizikuoti, nes tikėtina, kad gautos paskolos palūkanos neatpirks tos baudos, kurią skirs priežiūros institucija. Taip, teisingai supratote – kreditorius, kuris išduoda paskolą aplaidžiai įvertinęs kreditingumą, gauna baudą, kurią skiria priežiūros institucija. Šiuo atveju, priežiūros veiksmų imasi Lietuvos bankas – jis reguliuoja vartojimo kreditų išdavimo tvarką bei priežiūros procedūras.

Kreditai nuo 18 metų nedirbantiems

Jeigu jūs esate labai jauni ir negaunate pajamų, tai jums net nėra prasmės tikrinti kreditingumo. Jūs iš anksto turite suprasti, kad kreditą gauti galima tik tokiu atveju, jeigu asmuo gauna pajamas, iš kurių būtų galima sumokėti tas įmokas. Logiška, kad jeigu jūs neturėsite jokių pajamų, tai tos paskolos negrąžinsite. Kreditoriai iš anksto ir turi pasižiūrėti ar asmuo galės tą skolą grąžinti. Būtent dėl šios priežastis kiekvienas vartojimo kredito teikėjas tikrina asmenų kredito istorijos ataskaitą bei tikrina duomenis, kuriuos gauna iš SODROS.

Pravartu žinoti, kad SODRA kredito teikėjams pateikia visą svarbiausią informaciją apie asmens gaunamas tvarias pajamas. Tiesa, tas informacijos teikimas atliekamas tik tokiu atveju, jeigu kredito teikėjas gauna kliento sutikimą dėl duomenų tvarkymo. Jūs tą sutikimą duodate, kuomet patvirtinate kredito paraišką.

Paprasčiausiai, jeigu esate jauni ir negaunantys pajamų, tai dėl kredito kreiptis tikrai neturėtumėte.

Bedarbių kreditingumas visada įvertinamas

Kredito gavėjų kreditingumas turi būti tikrinamas kiekvieną kartą kai pateikiama paraiška. Visai nesvarbu ar skolinatės pirmą kartą, ar vis dėlto bandote gauti papildomą paskolos sumą. Jūsų kreditingumas turi būti tikrinamas tuomet, kai siekiama gauti dar pinigų iš kredito teikėjo. Kreditorius turės įvertinti jūsų kreditingumą kruopščiai ir negalės daryti jokių išimčių, kurios prieštarautų įstatymams.

Aišku, pasitaiko tam tikros išimtys, kurios įstatymiškai nėra niekaip klaidinančios. Pavyzdžiui, mokumo vertinimo kriterijai akcentuoja, kad asmens bendra įsipareigojimų finansų įstaigoms suma, negali būti viršijanti 40 procentų pajamų. Tokios taisyklės laikytis privalu visiems kreditoriams. Bet, galimi įvairūs nuokrypiai. Pavyzdžiui, nukrypimai galimi tuomet, jeigu asmens pajamos yra ženkliai didesnės nei keli vidutiniai atlyginimai, o įsipareigojimai – pasiekę šią ribą. Tuomet maža paskola gali būti suteikiama.

Vertinant kiekvieno paskolos gavėjo kreditingumą, būtina atsižvelgti į menkiausias detales. Aiškiai pabrėžiama, kad būtina įvertinti kokias pajamas gauna klientas kokius įsipareigojimus jis turi, koks yra pajamų tvarumas, įvairovė bei tikimybė negrąžinti skolų laiku.

Atnaujinta 2020-05-28