Grindjuostės yra skirtos paslėpti tarpeliui, kuris atsiranda susiduriant sienoms ir grindims. Jos yra ypač svarbus namų interjero elementas be kurio net gražiausios sienos ir grindys neatrodys tobulai išbaigtos. Grindjuosčių pasirinkimas yra nemažas, tačiau ne visos yra pakankamai tvirtos ir atsparios aplinkos faktoriams.

Poliuretano grindjuostės pasitarnauja ne tik paslepiant tarpą tarp grindų ir sienos susidūrimo, tačiau prireikus gali paslėpti ir laidus bei savo išskirtiniu dizainu puošia namų interjerą, suteikia prabangos įspūdį.

Kas yra poliuretano grindjuostės?

Poliuretano grindjuostės yra pakankamai naujas produktas, tačiau darosi vis populiaresnis dėl savo išskirtinių savybių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. 

Šios grindjuostės gaminamos unikaliu karšto štampavimo būdu iš poliuretano ir yra ilgaamžės, atsparios smūgiams, išskirtinio dizaino – yra plačios ir aukštos, lanksčios ir lengvai montuojamos įvairios paskirties patalpose. Gali būti itin lanksčios, kas reikalinga, jei patalpoje yra pvz., kolonos, arkos ir pan. 

Poliuretano grindjuostės būna dviejų tipų:

  • Baltos (dažomos) – yra dažomos, jei to norisi kuriant unikalų patalpos interjerą. Kadangi jos yra jau nudažytos baltai, tai dažyti nėra būtina, gali atlikti savo funkciją ir be papildomų investicijų. Prieš dažant svarbu išsirinkti pageidaujamą spalvą iš vandeniui atsparių dažų asortimento – daugiau nieko išskirtinio grindjuostėms nereikia.
  • Dekoruotos – jas galima įsigyti iš karto jau nudažytas. Jos būna padengtos laminato sluoksniu ir yra puikios išvaizdos. Nors spalvų įvairovė nėra labai plati, tačiau visos esančios spalvos atitinka populiariausias grindų dangas ir gali būti lengvai pritaikomos.

Ar sunku sumontuoti ir prižiūrėti poliuretano grindjuostes?

Poliuretano grindjuostes ne tik lengva montuoti, bet jos tinka prie įvairiausių grindų dangos rūšių ir ten, kur nėra visiškai lygu. Šios grindjuostės montuojamos itin paprastai – tereikia įsigyti tam skirtų klijų ir grindjuosčių galus reikiamose vietose išpjauti kampinio pjovimo staklėmis. Grindjuosčių montavimui nereikia turėti specifinių žinių ir šis darbas gali būti atliekamas mėgėjo, kuris bent šiek tiek nusimano statybos darbuose.

Poliuretano grindjuostes galima klijuoti ir ten, kur nėra šildymo, ir tuo pačiu, jos nebijo ir didesnės šilumos (pvz., po radiatoriumi). Ne tik atsparumas buitinei chemijai, drėgmei (galima montuoti ir vonioje), bet ir smūgiams (o tai labai svarbu norint apsaugoti išorinius kampus). 

Taip pat jos pasižymi ilgaamžiškumu bei atsparumu įvairiems mikroorganizmams, grybeliams – visa tai leidžia šeimininkams būti ramiais ir atsipalaidavus mėgautis savo susikurtu namų grožiu. 

Pabaigai

Nors grindjuosčių (kitaip dar vadinamų plintusais) pasirinkimas yra didžiulis, tačiau tik poliuretano grindjuostes yra taip lengva montuoti ir prižiūrėti, tik jos yra ypač atsparios smūgiams, drėgmei, karščiui bei šalčiui ir kitiems aplinkos faktoriams, tad neabejotinai galima teigti, jog šis naujosios kartos produktas yra pats patvariausias.

Straipsnis paruoštas pagal grindustudija.lt