Oras vanduo šilumos siurbliai paima šilumą iš išorės oro ir perduoda ją į vandens pagrindu veikiančią sistemą. Sukurtą šilumą galima panaudoti patalpų šildymui arba karšto vandens tiekimui namuose. Šio tipo šilumos siurbliai yra vieni efektyviausių rinkoje, tad kokioms patalpoms juos rekomenduojama rinktis?

Kokiomis sąlygomis geriausiai tinka oras – vanduo šilumos siurblys?

Šio tipo šilumos siurbliai geriausia tinka vidutinio klimato sąlygomis. Šilumos siurblio oras vanduo efektyvumas yra optimaliausias esant 7 0C temperatūrai, o ne sausoms ir šaltoms vietoms, kur lauko temperatūra nukrenta -20 0C ir daugiau.

Kaip pasirinkti tinkamą šilumos siurblį?

Tinkamo šilumos siurblio pasirinkimas priklauso nuo namo poreikių. Šilumos siurbliai oras vanduo yra labai paplitę tiek renovuojant, tiek statant naujus namus. Šio tipo siurblio naudojimas padeda sumažinti paliekamą anglies pėdsaką net apie 50 proc. Taip yra todėl, kad nors jis veikia elektros energija, jis daugiausiai naudoja žaliąją energiją. Šilumos siurblys oras vanduo sugeria žemos kokybės orą, kuris vėliau perduodamas sistemoje ir sukuria optimalų namų šildymą ir tiekia karštą vandenį.

Norint gauti geriausią kainos ir kokybės santykį, atsižvelgiant į oras vanduo siurblio šilumos kainą yra būtina kruopščiai suplanuoti jo įrengimą, neatsižvelgiant į tai, ar tai yra renovuojamas, ar naujais statomas pastatas. Šilumos siurbliai oras vanduo labai gerai veikia su šildomomis grindimis, ypač esant žemesnei aplinkos temperatūrai.

Iš pradžių šilumos siurblio išlaidos gali atrodyti kaip rimta investicija, tačiau per pirmuosius įrengimo metus tikrai bus pastebėtos mažesnės sąskaitos už elektrą, o tai užtikrins ir didesnį komfortą.

Kokia yra šilumos siurblio oras vanduo kaina?

Šilumos siurblio kaina gali svyruoti nuo 3000 iki maždaug 15 tūkst. eurų. Įrengimo ir eksploatavimo išlaidos priklauso nuo šių veiksnių:
• Turto dydis;
• Šildymo poreikis;
• Naujai statomas ar renovuojamas objektas.