Kasos aparatai vykdant veiklą yra labai svarbus pirkinys. Nuo to, kokį kasos aparatą naudojate, priklauso, kaip efektyviai darbuotojai gali atlikti pardavimus ir kaip patogiai klientai gali atsiskaityti. Be to, kasos aparatas kaupia informaciją, kuri reikalinga Jūsų įmonės veiklos analizei. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti aparatą. Koks pasirinkimas gali būti?

 

Įprastas aparatas

kasos aparatasNa, turbūt jau mažai kas atsimena laikus, kai pardavėjos dar skaičiuodavo su vadinamaisiais skaitliukais, kurie buvo mediniai ir suskaičiuoti sumą, reikėdavo stumdyti medinius rutuliukus. Po jų į rinką atkeliavo iki šiol kai kurių verslininkų naudojami kasos aparatai su mygtukais ir stalčiumi pinigams laikyti. Tokio tipo aparatai naudojami iki šiol Pavyzdžiui, kai atidaromas naujas verslas ir jis yra nedidelis. Kad ir nedidelė krautuvėle arba maža užkandinė. Dažnai tokiose vietose vis dar matome stovinčius tokio tipo kasos aparatus. 

 

Toks aparatas yra labai lengvai naudojamas. Tam, kad tinkamai suvestumėte informaciją ir atliktumėte pardavimus nereikia daug specifinių žinių. Dirbti su tokiu aparatu išmokti yra lengva ir neužtrunka daug laiko. Tačiau tokie kasos aparatai yra gana riboto funkcionalumo. Todėl plečiantis veiklai arba atidarant didelę parduotuvę arba maitinimo įstaigą, patartina pagalvoti apie modernesnius sprendimus. 

 

Šiuolaikiniai kasos aparatai

Jeigu ieškote šiuolaikinio ir modernaus sprendimo, kuris ne tik padėtų Jūsų veikloje, bet ir užtikrintų saugų atsiskaitymą klientams, verta apgalvoti apie Pos tipo kasos aparatus. Tai kompiuterinis kasos aparatas, kuris dažniausiai jungiamas į bendrą kompiuterinę sistemą su kitais įrenginiais, tokiais kaip barkodų skaitytuvas, liečiami ekranai ir pan. Visi šie įrenginiai sudaro bendrą sistemą, kurioje jie gali keistis informacija. 

 

Tai reiškia, kad pavyzdžiui, per kasos aparatą suvestas užsakymas gali būti matomas kitame kasos ekrane arba būti siunčiamas į kitą padalinį. Tokie kasos aparatai labai populiarūs maitinimo įstaigose, nes naudojant tokias sistemas, nebereikia rašyti užsakymų ranka ir nešti į virtuvę. Taip pat tokio tipo aparatai populiarūs parduotuvėse, kuri veikia keli skirtingi skyriai. Pavyzdžiui, pasvėrus prekes viename skyriuje ir atspausdinus kainą su barkodu, jis gali būti nuskaitomas aparato kitame skyriuje. Tokie sprendimai sutaupo darbuotojams laiko, pagreitina apsipirkimą ir atsiskaitymą. O svarbiausia, išvengiama žmogiškųjų klaidų.