Odontologinės paslaugos – ne ta sritis, kurioje būtų galima sakyti „ai, gal nereikia eiti“ ar „atidedam pusmetį“. Taip kalbama apie naują kavos aparatą, apie naują valgomojo baldų komplektą, apie naują automobilį. Tačiau sveikata – ne nauji baldai ar kitas pirkinys. Reguliariai tikrintis dantis yra būtina. Todėl žmonėms kyla klausimas, ką siūlo geriausia odontologijos klinika.

Geras, geresnis, geriausias

Būdvardžiai laipsniuojami. Tad šnekant apie odontologiją galima paminėti ir gerus, ir geresnius, ir geriausius specialistus. Nesinori, kad danties gydymas taptų „nugydymu“ – pastaruoju žodžiu pašiepiami netinkami gydymo metodai ir jų nulemtas prastas rezultatas.

Nesvarbu, ar skauda dantį, ar nuskilo kampas. Nesvarbu, ar dantys pageltę, ar vienas iškrito. Nesvarbu, ar pasireiškė jautrumas karščiui bei šalčiui. Nesvarbu, ar dantys lygūs. Tiksliau, viskas svarbu, bet nepriklausomai nuo konkrečios problemos visuomet ieškoma tokių odontologų, kurie nuoširdžiai ir profesionaliai įvertintų situaciją. Tokių specialistų, kurie nenumotų ranka, o padėtų. Juk įmanomi įvairūs variantai. Štai vienas gydytojas gal pasakys, kad dantys apleisti ir net neverta nieko imtis. Kitas paprasčiausiai atliks higienos procedūrą.

Gerumas – ne tik patraukli kaina

Tikriausiai nereikia įtikinėti, kad pacientai teiraujasi, kokios plombavimo, balinimo, dantų traukimo ir kitų procedūrų kainos. Net jeigu vidutinis atlyginimas siektų pusantro tūkstančio eurų, kainų klausimai išliktų svarbūs. Kai šalyje vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ yra apie 700 eurų, tai piniginiai reikalai itin aktualūs ir nesidrovima klausti, kiek reikės sumokėti už danties traukimą ar kitą paslaugą.

Tiesa, reikia pabrėžti, jog kartais sunku tiksliai nusakyti, kiek kas kainuos. Esama tam tikrų orientyrų, tačiau konkrečią kainą lemia daug veiksnių.

Svarbu suprasti, kad geriausia odontologijos klinika nebūtinai pasiūlys žemiausią kainą, užtat atsakingai atliks reikiamus darbus. Aišku, nekalbame apie kokius lupikavimo atvejus – tai atskira tema, ir norėtųsi palinkėti, kad jūsų odontologai nestokotų sąžiningumo.

Ką siūlo geriausia odontologijos klinika?

Ieškant, kur galima pasitikrinti, o prireikus ir susitvarkyti dantis, apžvelgiamas paslaugų sąrašas. Po procedūrų jau nusprendžiama, ar tai geriausia odontologijos klinika. Bet ir prieš vizitą rūpi kuo daugiau išsiaiškinti, kad nereikėtų ieškoti iš naujo.

Šiuolaikinė odontologija apima labai platų paslaugų spektrą, todėl pacientų poreikiai paprastai patenkinami. Visgi kai kada tenka kreiptis dėl papildomų „pajėgų“. Štai gydytojas įvertina, kad jo kompetencijos nepakaks, ir rekomenduoja kitą gydytoją. Puikus tokios situacijos pavyzdys – endodontinio gydymo poreikis. Arba danties traukimas – ne visi gydytojai specializuojasi šioje srityje.

Tačiau odontologai stengiasi suburti tokią komandą, kad pacientams nereikėtų važinėti į kelias vietas ir tartis su keliais skirtingais specialistais. Kuo ilgesnis paslaugų sąrašas, tuo pacientams naudingiau. Aišku, patys gydytojai turi suvokti, jog konkretaus gydymo gali imtis tik puikiai susigaudydami tam tikro gydymo peripetijose.

Taigi, geriausia odontologijos klinika yra…

Panašu, kad „pačia pačiausia“ klinika galima laikyti tą, kuri teikia kokybiškas paslaugas. Ne tik panašu, bet ir konstatuotina. Dar pravartu užsiminti apie klinikos atmosferą. Juk mes, žmonės, norime būti sutikti mandagiai. Jei vos užsukę sulauktumėte piktų replikų, turbūt stipriai sudvejotumėte, ar tikrai čia tikrinsitės dantis.

Geras odontologas – ne tik savo srities profesionalas, bet ir mandagus žmogus, neliejantis pykčio ant pacientų

P.S. Gana dažnai geriausia klinika įvardijama ta, kuri įsikūrusi arčiausiai namų. Tai puikiai suprantama tendencija, mat tikimasi, kad dantų gydymas neužtruks ilgai. Su šia prielaida susijęs ir kelionės laikas; juk patogu – kelios minutės ir jūs jau pas odontologą.