Nors labai daug kalbama apie antivirusines programas, tačiau jas naudoti namuose linkę ne visi vartotojai. Kol vieni ieško lengvesnių ir pigesnių alternatyvų, kiti šia apsaugą suteikiančia programine įranga rūpinasi kur kas atsakingiau.

Antivirusinių programų yra pačių įvairių – tiek pagal kūrėjus, tiek ir jų tipus. priklausomai nuo poreikių, antivirusinės programos gali būti skirtos smulkiam verslui, didelėms korporacijoms bei namų vartotojams. Kiekviena iš šių programinės įrangos tipų skiriasi savo apsaugos lygmeniu ir funkcijomis, kadangi reikalingas apsaugos lygis yra skirtingas.

Renkantis antivirusinę savo namų įrenginiams, galima taip pat rinktis pagal poreikius. Galima rinktis apsaugą tam tikroms sritims arba absoliučiai pilną apsaugą nuo visų galimų grėsmių. Yra galimybė rinktis visiems namuose naudojamiems įrenginiams arba tik konkrečiam kompiuteriui. Taip pat galima apsaugoti ir telefonus bei planšetinius kompiuterius, vaikų įrenginius ir pan.
Kokia antivirusinė jums reikalinga, geriausia pasikonsultuoti su šioje srityje paslaugas teikiančiais profesionalais arba pasidomėti apie teikiamų paslaugų skirtumus ir galimybes. Jeigu kompiuterį naudojate tik naršymui ir informacijos paieškai ar apdorojimui, galima rinktis ir paprastesnius apsaugos variantus. Tačiau tuo atveju, kai namų kompiuteris naudojamas darbui, naudojamos įvairios programos, skirtos apdoroti tam tikrą informaciją ir panašiai, nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti.

Geriausia naudoti antivirusinę, kuri gali apsaugoti nuo virusų, nuo duomenis šifruojančių programų. Svarbu, kad būtų asmens duomenų ir jūsų naudojamų slaptažodžių, internetinės kameros apsauga. jeigu turite vaikų, kurie turi savo asmeninius įrenginius, labai svarbu, kad antivirusinė programa gebėtų apsaugoti vaikus nuo neigiamos interneto įtakos.

Atkreipkite dėmesį, ar jūsų pasirinkta programinė įranga tinkama visoms operacinėms sistemoms – Android, Mac ar Windows. Ypatingai tai svarbu tuo atveju, kai namuose naudojami skirtingi įrenginiai.