Paskolos refinansavimas yra vienintelė paskolos rūšis, kurią verta imti norint grąžinti seną skolą. Atminkite, kad prieš kreipdamiesi dėl naujos paskolos, pirmiausia turite apskaičiuoti refinansavimo naudą. Galite susisiekti su kredito įstaigos vadybininku, kuris padės atlikti teisingus skaičiavimus.

Atkreipkite dėmesį ne tik į palūkanų normą, bet ir į mokėjimų rūšį – anuitetą ar diferencijuotą.
Jei nutiko nenumatytų gyvenimo aplinkybių ir reikia sumažinti mėnesinę paskolos naštą, tuomet ši paslauga jums tiks. Padidinus paskolos terminą, mėnesinė įmoka žymiai sumažės. Tačiau nepamirškite, kad padidės visos permokos suma.

Bankai nenori keisti savo paskolų sąlygų. Tačiau kiti bankai mielai siūlys skolinimą, nes tai leis jiems prisivilioti naują klientą.

Kada tiksliai neturėtumėte kreiptis dėl refinansavimo? Refinansavimas nepadės daug sutaupyti, jei iki visiško paskolos grąžinimo pabaigos liks mažiau nei metai. Vargu ar taupymas padengs visas registracijos išlaidas – komisinius už naujos sutarties sudarymą.

Jei paskola skirta didelei sumai, o dar labiau – hipotekai, yra tikimybė gerokai sumažinti jūsų biudžeto naštą. Tiesiog prisiminkite pagrindinę sąlygą: turite būti atsargus skolininkas. Jei turite blogą kredito istoriją, yra vėlavimų ir baudų, paskola nebus refinansuojama.

Dabar refinansavimo paslauga yra beveik tokia pat populiari kaip paskola. Sužinokite, kokiomis sąlygomis įvairūs bankai siūlo refinansuoti paskolas ir pasirinkite tinkamą variantą.
Jei viską apskaičiavote ir jums akivaizdu, kad sutaupysite daug, kreipkitės į banką, kurio sąlygos atrodo palankiausios norint tiksliai apskaičiuoti.

Vienu metu galite refinansuoti kelias paskolas. Pavyzdžiui, jūs mokate tris paskolas iš karto trims skirtingiems bankams trimis skirtingomis datomis. Šias tris paskolas galite refinansuoti viena nauja. Tada vieną kartą per mėnesį atliksite vieną mokėjimą į vieną banką – ir tai gali būti mažiau, nei iš viso atlikote trijuose bankuose.