Tik nedaugelis skiria pakankamai savo laisvadienių laiko, kad pasidžiugtų puikiais įspūdžiais, kuriuos suteikia kelionės po Lietuvą. Kartais tiesiog nebūna laiko, kartais mieliau pasirenkama užsienio šalis, tačiau verta žinoti, kad ir Lietuvoje galima rasti net labai įdomių vietų. Vieniems tikrai bus smagu aplankyti gamtos grožiu alsuojančias vietas, kitiems bus įdomu pasivaikščioti po istorines vietas ar muziejus. Svarbiausia atrasti laiko ir pagalvoti apie galimą maršrutą savaitgalio ar visos savaitės kelionei. Kaip ir kiekvienoje šalyje, taip ir Lietuvoje atrasti puikių vietų galima tiek kelionėms su vaikais, tiek be jų. Kai žinoma ko iš tiesų norisi iš išvykos, tikrai lengva prisipildyti savo dienas naujais įspūdžiais. Ekskursijos Lietuvoje galimos net ir su gidais ar kelionių vadovais, todėl net ir tiems, kurie niekaip nesugalvojo ką reikėtų pamatyti savo gimtajame krašte, gali padėti kelionių agentūros, kurios tikrai pradžiugins puikiais variantais.

Daugelis tikrai žino, jog daugelyje regionų galima rasti tiek pilių, dvarų ar kitų istorinių statinių, kurie apipinti įvairiausiais pasakojimais, tačiau kiek tokių vietų kiekvienas aplanko? Greičiausiai nedaug žmonių apvažiavę didelę dalį šių vietų, todėl norint kiek labiau susipažinti su šalies istorija bei pamatyti itin dailių vietų, senesnės architektūros, tikrai galima pasirinkti būtent tokius maršrutus kelionei, kur pavyks sustoti prie senų pilių ir kažkada prabangiais buvusių dvarų. Ne retai prie dvarų būna ir labai dailių gamtos kampelių, kuriuos pamatyti verta kiekvienam. Galima pasivaikščioti, pasiskaityti ar pasiklausyti gido istorijų, kurios paliks įspūdžių ir leis džiaugtis žiniomis, kurių prieš tai, galbūt, neturėjote. Visi įdomus faktai būna lengvai įsimenami ir daugeliu atveju tikrai nustebina.

Įdomios ekskursijos Lietuvoje nebūtinai turi būti kur nors toli, labai daug kur galima rasti puikių, neaplankytų muziejų. Iš pirmo žvilgsnio ar vien iš pavadinimo tikrai ne kiekvienas išgirstas muziejus gali sudominti, tačiau kartais verta užeiti ir viską pamatyti savo akimis. Galbūt, pavadinimai būna klaidingi, o kai kurie muziejai iš ties pasirodo kur kas įdomesni nei buvo galvota. Kelionės po Lietuva tikrai gali suteikti įvairios patirties, todėl kartais nebūtina išvykti į užsienio šalį, kad pavyktų pasidžiaugti įdomybėmis ir puikiais įspūdžiais.