Neapsidraudęs, juk toli nenuvažiuosi. O apsidrausti galima eiliniu privalomosios civilinės atsakomybės draudimu arba KASKO draudimu. Žinoma pastarasis kainuos žymiai brangiau. Tačiau ar verta už jį mokėti daugiau nei už eilinį draudimą? Kodėl verta rinktis būtent KASKO?

Visų pirma reikia pastebėti didžiausią skirtumą, kuris įtakoja, tokią aukštą KASKO draudimo kainą, lyginant su eiliniu privalomu civilinės atsakomybės draudimu. Pastarasis užtikrina, kad dėl jūsų kaltės įvykus eismo įvykiui, naudojantis šiuo draudimu bus atlyginta žala, padaryta kitų asmenų turtui, sveikatai ar gyvybei. Tačiau jūsų patirtų nuostolių tai nepadengs.

Tuo tarpu KASKO draudimas atlygina žalą ne tik jau nurodytu atveju, bet ir jūsų automobiliui, net jei ir esate eismo įvykio kaltininkas. Taip pat KASKO atlygina nuostolius patirtus dėl stichinių nelaimių, vagystės ar vandalizmo. Jeigu palikote automobilį prie prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, o grįžę jį radote apibraižytą, šis draudimas atlygins remonto darbus. To nebūtų įmanoma gauti apsidraudus tiesiog privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Be visa to, daugelyje bendrovių KASKO draudimo kaina sudaryta iš pagrindinių teikiamų paslaugų bei – papildomų. Viena iš jų – techninės pagalbos kelyje paslaugos Lietuvoje ir užsienyje. Jei automobilis tiesiog užgeso viduryje kelio, jūs nepatirdami jokių papildomų išlaidų gausite visas reikiamas pagalbos paslaugas. O jeigu tuo metu, kol jūsų automobilis yra taisomas, jums prireiks pakaitinio, ir šios paslaugos bus padengtos draudimo bendrovės.

Taigi, renkantis draudimo rūšį būtina įvertinti sąlygas, kuriose važinėjate, statote automobilį ar laikote pernakt. Juk važinėjant judriomis miesto gatvėmis labai padidėja eismo įvykių tikimybė. Laikant automobilį daugiabučio stovėjimo aikštelėje, žaidžiantys vaikai bet kada gali išmušti langą nors ir netyčiomis ar kaimynas subraižyti jūsų dureles atidarinėdamas savąsias.

Visa tai tik įrodo, kad KASKO draudimo kaina nėra tik ,,išpūstas burbulas’’. Šio draudimo kaina yra verta mokėti suteikiamų paslaugų atžvilgiu. O jau tik kiekvieno vairuotojo reikalas, priklausomai nuo poreikių ir galimybių, skirti didesnę sumą visapusiškam draudimui ar likti prie klasikinio privalomojo draudimo varianto.