Buhalterija – be jokios abejonės yra vienas iš kertinių kiekvienos įmonės komponentų. Pagrindiniai duomenys apie įmonės veiklą, jos išlaidas ir pelningumą yra bazė pagal kurią priimami pagrindiniai su ja susiję sprendimai ir planuojama tolesnis įmonės veiklos vystymas.

Vis dėl to pasitaiko situacijų, kuomet buhalteriniai įmonės aspektai yra tvarkomi nepakankamai gerai, ar įmonės, nenorėdamos leisti pinigų samdant buhalterį ar buhalterinę įmonę imasi apskaitos skaičiavimo patys.

Tai dažniausiai priveda prie to, jog apskaita yra vykdoma arba nepakankamai teisingai arba išvis nustojama ją vykdyti, pamačius į kiek niuansų toje srityje reikia atsižvelgti. Laimei, yra sprendimas kuris vadinasi apleistos buhalterijos paslaugos.

Kas tai yra ir kam jos reikalingos? Visus šiuos atsakymus ir kitus niuansus aptarsime šiame straipsnyje.

Kas yra apleista buhalterija ir kaip ji yra tvarkoma?

Apie buhalterijos reikšmę versle daug plėstis tikrai nereikia. Jeigu į įmonę pažvelgtume kaip į didžiulį mechanizmą sudaryta iš daug vienu metu veikiančių detalių, buhalterija būtų viena iš pagrindinių kuri ir dažnai nulems ar verslas bus sėkmingas ar ne.

Vis dėl to, dėl vienų ar kitų priežasčių pasitaiko taip, jog juridinis asmuo skiria per mažai dėmesio buhalteriniam aspektui arba išvis apleidžia šiuo reikalus iki tol kol neatsiranda privalomas poreikis mokesčiams ir deklaracijoms

Taip dažniausiai elgiasi vidutinio ar smulkaus dydžio verslai kuriems atrodo, jog buhalteriją verta atlikinėti tik vieną kartą metuose kuomet ruošiamos mokestinių metų ataskaitos. 

Tiesa, visi puikiai žinome, jog rinktis apskaitos duomenis reikia kur kas dažniau norint maksimaliai suefektyvinti įmonės veiklą.

Tokioje situacijoje gali itin pasitarnauti apleistos buhalterijos tvarkymo paslaugos. Jeigu įmonės apskaita ilgai buvo nepaliesta arba tvarkoma neteisingai, kyla didžiulė rizika susidaryti neteisingą įspūdį apie įmonės veiklą arba išvis bankrutuoti.

Šios paslaugos yra pritaikytos įmonės pilnam duomenų sutvarkymui.

Kokią naudą atneša tokia paslauga?

Kalbant apie šių paslaugų naudą, apleistos buhalterijos paslaugos gali labiausiai pasitarnauti tokiose situacijose:

Jeigu įmonės finansinės ar kito tipo apskaitos aspektai buvo apleisti ilgą laiką

Jeigu prieš tai už buhalteriją atsakingi asmenys dėl tam tikrų priežasčių nepabaigė rengti apskaitos ataskaitos

Jeigu įmonė yra nusivylusi vedamos buhalterijos kokybe ir nori aiškesnių duomenų.

Ir t.t.

Taigi, tokios paslaugos padeda įmonėms kurių apskaitos situacija yra kiek komplikuota nei įprastai.

Kokiu principu yra vykdomos šios paslaugos?

Kalbant apie tokios paslaugos vykdymo principus, galima įvardyti šiuos pagrindinius aspektus:

  • Įdėmiai peržiūrimi įmonės dokumentai ir atliekami taisymai apskaitos ataskaitose
  • Perskaičiuojamos visos įmonės mokestinės prievolės
  • Parengiamos išsamios ataskaitos bei deklaracijos valstybinėms institucijoms bei įmonės vadovybei.

Kitaip tariant, nesvarbu kokioje finansinėje situacijoje yra įmonė, tikslinga apskaita gali būti pasiekti leidus profesionalams tinkamai peržiūrėti ir įvertinti jos ataskaitą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme apleistos buhalterijos paslaugas. 

Galima sakyti, jog tai yra puikus sprendimas tokiose situacijose, kuomet įmonė dėl vienų ar kitų priežasčių yra apleidusi savo ataskaitą ir nori ištaisyti prieš įvykusius neatitikimus. 

Nesvarbu, kad ir kokia sudėtinga situaciją būtų, profesionalūs buhalteriai tikrai gali padėti įmonei.

Paruošta pagal bfcentras.lt informaciją.