Nors Lietuvos bankas metai iš metų griežtina reikalavimus, kad vis mažiau žmonių būtų išduodami greiti kreditai ir vis sudėtingesnėmis, ne tokiomis palankiomis sąlygomis būtų galima skolinti ir skolintis, greitųjų kreditų įmonės vis dar gyvuoja. O žmonių, kuriems ekstra atveju prireikia pasiskolinti, taip pat netrūksta. Kas tie žmonės, kurie reikiamu momentu kreipiasi būtent į greitųjų kreditų įmones?

 

Dirbantieji individualiai

 

Ne paslaptis, kad dirbantieji pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą turi ne visada pastovias pajamas. Ypač, jeigu kiekvienas užsakymas ateina vis iš kito kliento. Ar tai būtų statybininkai, ar advokatai, ar programuotojai, ar menininkai ar redaktoriai – pasitaiko labai skirtingų laikotarpių, kuomet uždirbama tai daugiau, tai mažiau. Ir visgi greiti kreditai visiems, kurie turi savo oficialias pajamas, gali būti teikiami ne visur. Štai taip individualiai dirbantys žmonės, kurie gal ir ne visą laiką būna su patentu, nuėję į banką veikiausiai ten peš šnipštą. Nes tokiems individualiai dirbantiems žmonėms ten dažniausiai nieko gero nepasiūlo. Bankas paskolas noriau teikia tiems, kas dirba pastoviai ir pagal darbo sutartį. O savarankiškai dirbantieji išeina nieko nepešę. Kas belieka tokiems žmonėms? Žinoma, greiti kreditai. Juos gauti yra įmanoma atsižvelgiant į esamas pajamas. Kreditų įmonės žmogiškiau ir lanksčiau gali pažvelgti į individualų darbą ar tokį darbą, kuomet dirbama su patentu. Svarbu, kad būtų oficialios pajamos. Taigi, tokiems žmonėms iš balos išsikapanoti kartais padės ne bankas, o lengvi greiti kreditai.

 

Žmonės, darantys remontą

 

Būsto paskolą gauname jo nusipirkimui, o norint dar ir pasidaryti tobulą remontą – pinigų gali ir pritrūkti. Tad tenka galvoti, ką daryti tada. Ar gyventi dar 10 metų ir taupyti geresniems tapetams, kol kas atsilupus esamiems, ar visgi pasiskolinti iš kažkur, o tuomet atidavinėti. Tokiu atveju taip pat pasitarnauja greiti kreditai internetu. Žmonės, vis dar turėdami pakankamai pinigų pragyvenimui ir galintys skolintis daugiau, be ilgų ceremonijų gali pasiskolinti iš greitųjų kreditų teikimo įmonių, ir visi vargai bus iškart baigti. „Nebesinorėjo dar mėnesį vaikščioti į banką ir ten nešti visokiausius dokumentus. O jau ir nuo tų popierių galva paskaudo: tai pažymų iš darželio, tai iš darboviečių, tai iš gydytojų, ko tik neprireikė, kai skolinomės namui. O dabar, kada daromės remontą, jau nebesinori vėl varstyti banko durų, o paskui dar laukti verdikto kelias savaites. Tiesiog šiuo atveju lengvi kreditai ir paskolos padeda labai, net jeigu ir tenka šiek tiek daugiau už palūkanas sumokėti. Galime susiremontuoti savo namus ir jausti tam tikrą pagerėjimą. Kadangi tik tikrai gražiuose namuose gyvendami galime būti visiškai atsipalaidavę ir laimingi“, – sako vienos šeimos galva.

 

Tie, kam pritrūksta santaupų būstui nusipirkti

Kaip jau buvo minėta kažkur anksčiau, ne kiekvienas žmogus gauna ir tą pačią būsto paskolą. Jeigu tai individualiai dirbantis žmogus ar remontus darantis statybininkas su verslo liudijimu, galimas daiktas, kad jam niekas paskolos būstui pirkti neteiks.

 

„Mes su žmona nutarėme pirkti kokį prastą namelį už 20 tūkst. eur. Aš suremontuočiau, tik medžiagos kainuotų. Bet ne pardavimui, o sau. Nuėjau į banką, paaiškėjo, kad negaliu gauti paskolos, nes dirbu savarankiškai, tai kažkaip gal nepastoviai. Be to, prastos būklės namelio pirkti su paskola negalima. Tad ėmėme taupyti patys, o dabar dar ir greiti kreditai šiek tiek padidins tą mūsų visą sankaupą ir galėsime sau gyventi“, – sako vyras.