Turite kažkokią idėją, kuri galėtų padėti susikurti stabilų nuolatinių pajamų šaltinį? Nežinote kaip viską įteisinti? Kaip pradėti savo verslą nuo nulio – klausia daug žmonių, tačiau verta žinoti, kad Lietuvoje nemažai kliūčių sudaro būtent biurokratiniai klausimai. Lietuvoje veiklą pradėti galima ją įteisinus keliais būdais. Pabrėžiama, kad kiekvienu atveju reikėtų žiūrėti į individualias situacijas. Jeigu įmonės registravimas yra geriausia išeitis vienam, tai nereiškia, kad tai geriausia išeitis bus kitiems žmonėms.

Verslą pradėti galima pradžioje užsiimant savarankiška veikla

Dažnais atvejais, nesėkmingai verslą žmonės kuria rinkdamiesi veiklos įteisinimo formas prieš tai visko gerai neapskaičiavus. Pavyzdžiui, kai turima pinigų suma yra labai maža, dažnai pasirenkamas įmones steigimas ir jo metu nemaža dalis tų pinigų išleidžiama. Galiausiai, veiklos vykdymui lėšų būna per mažai. Tad, ką šiuo atveju reikėtų daryti?

Daugelis finansų ekspertų pabrėžia, kad norint pradėti verslą, reikia išsiaiškinti ar tikrai įmonės steigimas bus naudingas. Kai turima labai maža pinigų suma, reikėtų pagalvoti apie individualios veiklos pažymos ar verslo liudijimo gavimą. Tai leis ženkliai sumažinti patiriamas išlaidas verslo pradžioje. Tuo labiau, tai padėtų greičiau ir paprasčiau išsiaiškinti rinkos poreikius.

Individualios veiklos registravimas tikrai būtų naudingas pasirinkimas žmonėms, kurie iš pradžių negali sau leisti išlaidauti. Individualios veiklos registravimas yra nemokamas, o mokesčiai – vieni mažiausių. Paprastai kalbant, jeigu verslo pradžioje dar patys ir dirbsite, tuomet IV pasirinkimas arba verslo liudijimas tikrai jums būtų geriausia išeitis. Na, o jeigu viskas gerai seksis, tuomet verslą galima perkelti ir ant įmonės pečių.

Skirtumas tarp individualios veiklos ir verslo liudijimo yra tas, kad pastarasis variantas pasirenkamas tuomet, kai norima iš anksto susimokėti mokesčius. Verslo liudijimas yra perkamas tam tikram laikotarpiui ir iš anksto sumokama nustatyta suma. Individualios veiklos pažyma yra nemokama ir su ja veiklą galima vykdyti tol, kol ji nėra nutraukiama. Mokesčiai mokami kartą per metus arba dažniau, jeigu to pageidauja pat IV vykdytojas. Tiesa, turite žinoti, kad individualios veiklos vykdymo metu, jums gali būti prievolė mokėti privalomą sveikatos draudimą kas mėnesį. Ar jums tokia prievolė bus taikoma – turite teirautis SODROJE.

Verslą nuo nulio pradėti gali visi, bet ne visiems viskas klostysis vienodai

Svarbu pabrėžti, kad verslo sąlygos yra skirtingos, jeigu kalbėtume apie skirtingas sritis. Tai yra logiška. Tad, ekspertų teigimu, reikėtų turėti galvoje, kad jeigu vienam jūsų pažįstamam žmogui pasisekė, tai nereiškia, kad pasiseks ir jums. Tiesiog, kiekvienam pradedančiam verslui kyla nauji iššūkiai ir tikrai ne visose srityse galima pritaikyti tas pačias taisykles.

Kaip bebūtų, atkreipiamas dėmesys į paslaugų teikimo sferą ir veiklos įteisinimą. Nesėkmingai viskas gali susiklostyti tuo atveju, jeigu veiklos imsitės prieš tai nepasidomėję kaip viską tinkamai įteisinti. Matote, yra daug žmonių, kurie mano, kad registruojant individualią veiklą, galima įteisinti bet kokią veiklą. Taip nėra. Mat, kai kurios veiklos yra licencijuojamos ir kai kurioms veikloms atsiranda daugiau išlaidų. Pavyzdžiui, jeigu norėtumėte teikti buhalterinės apskaitos paslaugas, tai nereiškia, kad pakaks registruoti IV. Jums dar bus reikalingas civilinės atsakomybės draudimas bei atitinkamas išsilavinimas.

Norint įteisinti veiklą ir pradėti verslą be jokių kliūčių iš teisinės pusės naudingiausia būtų kreiptis į specialistus. Jie paaiškins kaip viską atlikti teisingai, kad paskui nebūtų nereikalingos dėmesio iš valstybinės mokesčių inspekcijos ar kitų institucijų. Taip pat daug naudingos informacijos galima rasti šiame portale investuotojams ir verslininkams.