Visi nori padidinti savo namų energinį naudingumą, tad tam yra svarbu pagerinti šilumos izoliaciją. Tokiu būdu esamų šildymo sistemų našumas padidės, o pastato izoliacijos balansas bus teigiamai vertinamas, padidins ekonominę vertę. Šiame straipsnyje aptarsime kaip putų polistireno, difuzinės plėvelės bei pasyvaus namo šiluminės izoliacijos dėka, galima pagerinti šilumos izoliaciją namuose.

Šilumos izoliacija

Pirmas žingsnis yra išsirinkti tokias medžiagas, kurios mažina šilumos nuostolius. Jos gali būti pritaikytos sienų, grindų, stogo šilumos izoliacijai. Svarbu išsirinkti tokias medžiagas, kurios taip pat gali atlikti aukštą našumą ir mažina bet kokį kenksmingą poveikį gamtai.

Tam puikiai tiktų bio-statybinės medžiagos, kurios ne tik užtikrina puikią šilumos izoliaciją, bet ir gerą vidaus šildymo sistemos našumą. Tai gali būti tokios medžiagos kaip: putų polistirenas, kuris sudarytas iš ESP ir XPS plokščių, tad turi dvigubus izoliatorių sluoksnius.

Šiluminį sluoksnį galima gaminti su naftos produktais (pvz., iš polistireno putplasčio) arba su natūraliomis medžiagomis ( avių vilnos, kukurūzų pluošto, pemzos, kamštienos, fibrokeraminio).

Difuzinė plėvelė

Kitas būdas pagerinti namų šilumos izoliaciją yra speciali difuzinė plėvelė, kuri yra laidi vandens garams. Ji palaiko drėgmės balansą namuose, kadangi neleidžia susidaryti nereikalingam kondensatui, tad namuose nesusikaupia papildomos drėgmės.

Tokio tipo plėvelė šildo pastatą žiemą, o vasaros sezono laikotarpyje leis namams vedintis, kadangi neužlaiko didelį kiekį karščio namuose. Taip pat difuzinė plėvelė apsaugo namus nuo išorinio aplinkos poveikio, nes tinkamai reguliuoja drėgmės ir šilumos santykį.

Panaudojus šią plėvelę namų apšiltinimo darbams galima būti tikram, kad tai ne tik suteiks pastatui ilgaamžiškumo, bet ir padidins energetinį efektyvumą. Tai gan nebrangus sprendimas norint greitai ir efektyviai atlikti pastato apšiltinimo darbus.

Difuzinė plėvelė sudaryta iš membranos sluoksnio, kuris turi būti ne plonesnis negu 100 μm. Tik tokiu atveju plėvelė galės tinkamai atlikti savo funkcijas ir būti naudinga. Taip pat reikia atsižvelgti vandens stulpo aukštį. Rekomenduojama, kad jis būtų apie 1300 g/m2/24h. Tada galima būti užtikrintam, kad vandens garų pralaidumas bus tinkamas ir nesusikaups papildoma drėgmė. 

Pasyvaus namo langas

Kitas būdas suteikti namams papildomos šilumos yra pasyvaus namo šiluminė izoliacija. Tokiam apšiltinimo būdui reikia turėti langus, atitinkančius pasyvaus namo standartus. Dažniausiai tai trijų stiklų šilumą izoliuojantys langai.

Į tarpą tarp tokių stiklų su metaliniu sluoksniu užpildomos dujos ir pasiekiamas šilumos perdavimo koeficientas 0,5 – 0,8 W/m²K. Jeigu norite pasiekti dar efektyvesnio rezultato, galima naudoti gerai izoliuotą rėmą su gerais sujungimais.

Atlikus šiuos du veiksmus galite būti tikri, kad šilumos izoliacija bus labai gera ir net pačiomis šalčiausiomis sąlygomis vidaus temperatūra nuo paviršių temperatūros nesiskirs daugiau nei 3,5 laipsnio.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kai saulės šviesa patenka į namų vidų per tokiu būdu įstiklintus langus, šilumos nuostolių beveik nėra. Pasyvaus namo langai sutaupo beveik pusę šilumo kiekio, kuris per įprastų langų stiklinimą yra prarandamas. Tad matome, kad pasyvaus namo langai yra daug efektyvesnis būdas sulaikyti šilumą namuose palyginus su paprasto įstiklinimo rezultatu.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme aspektus, kurių dėka galima pagerinti namo šilumos izoliaciją. Pasirenkant nors vieną iš šių būdų, galima ženkliai pakeisti šilumos pralaidumą ir džiaugtis šiltais namais.