Žaliuzės, kurios kažkada buvo nuobodžių ir pilkų biurų atributas, dabar aktyviai naudojamos dekoruojant butus ir namus. Jos užima minimaliai vietos, puikiai apsaugo nuo saulės spindulių ir smalsių akių, o svarbiausia, kad jos gali tapti interjero dekoru.

Pirkėjui šiandien siūlomos skirtingo dizaino, medžiagų ir spalvų žaliuzės, o pats didžiausias asortimentas apie tai nenusimanančiam žmogui virsta tikru iššūkiu. Prieš perkant reikia iš anksto išsiaiškinti, kaip pasirinkti žaliuzes langams, kokius privalumus ir trūkumus turi skirtingi jų tipai ir kuris pasirinkimas kiekvienu atveju bus geriausias.

Šiuolaikinės žaliuzės, neatsižvelgiant į dizaino ypatybes, turi šiuos privalumus:
• taupo vietą
• praktiškos ir paprastai naudojamos;
• funkcionalios;
• turi galimybių reguliuoti saulės spindulių srautą;
• paprastos prižiūrėti.

Plastikinės žaliuzės plačiai naudojamos virtuvėse, balkonuose, vonios kambariuose ir net svetainėse. Plastikas yra naudojamas kuriant daugiausia horizontalias žaliuzes, o vienas iš pagrindinių privalumų:
žema kaina;
higiena ir priežiūros paprastumas;
galimybė dažyti bet kokia spalva ir taikyti tekstūrą bet kuriai medžiagai (pavyzdžiui, medžiui);
atsparios drėgmei ir saulės spinduliams.
Tačiau kai kurie pripažįsta, kad plastikas nėra pakankamai estetiškas gyvenamosioms patalpoms, tačiau tai yra skonio reikalas.

Populiarumo požiūriu audinių žaliuzės pralenkia ir netgi lenkia plastikines. Audinys naudojamas vertikaliosioms žaliuzėms kurti, daug rečiau – horizontalioms.

Jei jums reikia pasirinkti žaliuzes ekologiško ar klasikinio stiliaus interjerui, tada galite rinktis medines.

Pagrindiniai jų privalumai:
turi gražią išvaizda dėl natūralaus medžio rašto;
ekologiškos
puikiai išlaikyto formą;
ilgaamžės.

Medis tinka horizontalioms žaliuzėms. Gali būti naudojamos daugiau ar mažiau nebrangios rūšys: Kanados liepa, dažyta pušis arba vertingos: venge, raudonmedis. Kalbant apie patogumą, medinės žaliuzės yra praktiškas sprendimas, jos suteikia daugiau privatumo. Natūralios medžiagos yra ekologiškesnės ir suteikia daugiau šilumos jausmo.