Užsiimant žemės ūkio darbais ar technikos remontu, labai dažnai susiduriama su traktorių gedimais. Tokiais atvejais, visuomet aktualu turėti patikimus tiekėjus, kurie galėtų aprūpinti reikiamomis kokybiškomis traktorių dalimis. Pagrindinės problemos, kurioms dažniausiai prireikia naujų detalių: variklio gedimai, hidraulika, aušinimo ir kuro sistemos gedimai, bei kitos problemos, dėl kurių neapsieinama be detalių keitimo.

Traktorių susidėvimą smarkiai neigiamai veikia darbas dulkėtoje aplinkoje. Esant tokioms sąlygoms, būtina nuolatos stebėti ir tikrinti oro valymo sistemą ir filtrus. Taip pat, per didelis krūvis, dažnas mechanizmų išrinkimas ir surinkimas skatina detalių nusidėvimą.

Atsitikus gedimui, ypač svarbu rinktis aukštos kokybės traktorių dalis, kad būtų užtikrinta gero įrenginio būklė ir sklandus remontas. Traktorių dalių tiekėjai bendrauja su patikimais gamintojais, tokiais, kaip MTZ, JUMZ, T-25 ir kt. Taip pat nuolatos rekomenduotina atlikti profilaktiką – reguliariai tikrinti traktorių, kad ateityje išvengti didesnių remonto kaštų.

Taip pat verta žinoti, kad esant tam tikriems traktorių gedimams ar dalių pakeitimams, pataisymus atlikti galite ir patys, be meistro pagalbos. Vienas iš tokių paprastų pakeitimų, pavyzdžiui, gali būti papildomų žibintų pridėjimas. Traktoriaus žibintus galite prijungti tiesiog prie akumuliatoriaus, kad žibintai veiktų ir tuomet kai išjungsite variklį.

Dienos žibintų pajungimas yra itin paprastas procesas – yra du laidai maitinimui: pliusas nuo degimo ir pastovus minusas, bei vienas valdymo laidas, jungiamas prie gabaritinių žibintų pliuso. Kuomet šiame laide atsiranda maitinimas – žibintas gęsta. Šių dienos žibintų montavimas, jei neskaičiuosime sugaišto laiko išlaisvinant žibintą iš apkabos, užtrunka ne ilgiau nei dvi valandas. Tad jeigu šiek tiek nusimanote auto mechanizmuose, tokius pakeitimus galite pasidaryti ir patys, be specialistų pagalbos. Žinoma, kartais montavimas gali priklausyti ir nuo automobilio modelio, nes skirtinguose modeliuose gali pasitaikyti skirtingos žibintų montavimo vietos.

Kalbant apie kainas – šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti įvairių dienos žibintų variantų, jų kainos svyruoja nuo vos daugiau nei dešimt eurų užsakant tiesiai iš Kinijos iki beveik trijų šimtų. Pigiausi modeliai, kainuojantys vos virš dešimties eurų tikrai nepasižymės kokybe. Tokie dienos žibintai dažnai gaminami naudojant prastos kokybės LED šviesos diodus, nėra garantuojamas jų sandarumas, taip pat tokie žibintai tikrai techninėje apžiūroje neturės privalomų sertifikatų. Maždaug 30-40 eurų kainuoja kokybiški, sertifikuoti žibintai, tačiau ne šie bus ne tokio žinomo gamintojo dienos žibintai. Maždaug dvigubai brangesni, 65-100 eurų – Philips ar Osram gaminami dienos žibintai. Visi brangesni LED žibintai automobiliui bus arba pritaikyti konkrečiam automobilio modeliui, arba turės papildomą rūko žibintų funkciją.

Tikslų finansinį atsiperkamumą paskaičiuoti sudėtinga, mat kiekvienas atvejis gan unikalus. Įvertinus, kad automobilį naudosite bent keletą metų, paskaičiavus gaunamą kuro ekonomiją ir sutaupytas išlaidas lempučių keitimui, įtraukus dar ir ilgesnį akumuliatoriaus bei generatoriaus tarnavimo laiką, bent jau pačią žibintų kainą bei montavimo išlaidas tikrai susigrąžinsite. O jei DRL žibintai padės išvengti bent vieno eismo įvykio, tai jie atsipirks su kaupu!

eigu matote, kad traktoriui reikia daugiau šviesos gale arba priekyje. Šiuo metu ypač mėgstami LED žibintai yra pasirenkami dėl mažų energijos sąnaudų, didesnio šviesos srauto ir patogumo. LED žibintus žemės ūkio technikai geriausiomis kainomis galite įsigyti internete.

Kitas iš itin populiarių ir nesudėtingų atliekamų pakeitimų – tai traktoriaus sėdynės keitimas. Daug maloniau dirbti, kai traktoriaus sėdynė patogi ir minkšta, ypač kai tenka dirbti daug valandų per parą. Deja, senesniuose traktorių modeliuose sėdynės retai būna patogios, taigi pirmas dalykas, kurį galite padaryti – pakeisti sėdynę. Šis pakeitimas bus itin naudingas sveikatai tiek Jums, jeigu pats vairuojate traktorių, tiek Jūsų darbuotojui. Tai gali pagerinti darbo našumą, bei žinoma padėti sumažinti nuovargį, bei nugaros skausmus.