Daugiasluoksnės stogo plokštės naudojamos tiek namų, tiek pramoninių objektų statyboje. Jos suteikia ne tik taip reikalingo saugumo, bet taip pat yra ir vizualiai patrauklus sprendimas (gali būti įvairių spalvų ir tekstūrų).

Daugiasluoksnės stogo plokštės yra atsparios ugniai ir įvairioms oro sąlygoms, turi puikias izoliacines savybes – itin sumažina šildymo kaštus, iš plokščių neišsiskiria jokios sveikatai kenksmingos medžiagos. 

Šiame straipsnyje aptarsime du pagrindinius daugiasluoksnių stogo plokščių tipus – užpildytas mineraline vata ir su “QuadCore” putų užpildu. Nesvarbu, kuris būtų naudojamas, abu variantai yra greitai montuojami ir gali būti naudojami tiek ant plokščio stogo, tiek ant nuožulnaus.

Mineraline vata užpildytos daugiasluoksnės stogo plokštės

Daug statomų pastatų yra gamybos, komercinės ar prekybos paskirties ir ten lankosi daugybė žmonių, todėl privaloma, jog pastatai būtų iš nedegių medžiagų.

Tam tobulai tinka daugiasluoksnės stogo bei sienų plokštės su mineralinės vatos užpildu. Jos yra priskiriamos labai aukštai nedegumo ir konstrukcijos atsparumo ugniai klasei.

“QuadCore” putų užpildu užpildytos daugiasluoksnės stogo plokštės

Šios daugiasluoksnės stogo plokštės pagamintos naudojant unikalią gamybos technologiją, kai izoliacinės plokštės viduje yra tolygiai paskirstomos putos. Tokiu būdu susidaro mikrocelės ir skirtingai nei gaminant iš mineralinės vatos, užpildas tampa vientisu ir tvirtesniu pagrindu. 

Kadangi naudojant gamybos technologiją “QuadCore” lengvai išpildomos laikomosios galios sąlygos, tai statybos metu galima naudoti plonesnes plokštes nei naudojant izoliacines plokštes su mineraline vata ir atviromis celėmis.

Svoris 

Šio tipo daugiasluoksnės stogo plokštės yra net iki 10 kartų lengvesnės lyginant su atvirų celių ar mineraline vata užpildytomis plokštėmis.

Jos lengvesnės, plonesnės, tačiau išlaiko tokias pat arba net geresnes mechanines ir šilumines savybes, tad galima iš dalies supaprastinti pastato konstrukciją ir sumažinti montavimo išlaidas, kai reikia mažiau žmonių, mažiau tvirtinimo detalių ir pan. 

Priešgaisrinės savybės

Daugiasluoksnės plokštės su “QuadCore” užpildu pasiekė aukščiausius pramonės standartus atitinkančias savybes, kai tapo pirmąja uždarų celių izoliacija pasaulyje sertifikuota “FM Global” degumo sertifikatu.

Ši izoliacija turi geriausią dūmingumo reitingą savo segmente ir kilus gaisrui nepadeda jam plisti, bei nekelia pavojaus dėl degančių ar nedegančių dalelių kritimo.

Šiluminės savybės

Daugiasluoksnės plokštės su “QuadCore” užpildu dėl specifinio gamybos būdo ir uždarų celių turi geriausias šilumines savybes rinkoje ir jų šiluminės savybės geresnės iki 20 %, lyginant su kita PIR izoliacija ir net iki 50 %, lyginant su mineraline vata užpildytomis izoliacinėmis plokštėmis.

Taip pat užtikrinama 40 metų garantija, kad bus išlaikytos šiluminės ir mechaninės savybės.

Pabaigai

Apibendrinant, statyba nuolat žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis ir daugiasluoksnės stogo bei sienų plokštės su “QuadCore” užpildu ir savo specifine gamybos technologija yra aiškus to įrodymas. 

Straipsnis paruoštas pagal www.e-kingspan.lt