Bitumas jau pakankamai seniai naudojamas stogų dengimui, tačiau jai seniau jo pagrindinė funkcija būdavo užtikrinti vandens ir drėgmės izoliaciją ir tai šiais laikais gamintojai gerokai plačiau sugeba išnaudoti šios medžiagos savybes. Vienas paprasčiausių ir ekonomiškiausių būdų padengti stogą yra prilydomo ruloninės bituminės dangos.

Tai gaminiai, panašūs į kiek labiau žinomas bitumines čerpes, tačiau skirtingai nei pastarosios, nėra gaminami iš atskirų elementų, o susukami į rulonus. Ši jų savybė labai supaprastina patį dengimo procesą. Nors dauguma bituminių dangų yra skirtos plokštiems stogams, tačiau šią jūs drąsiai galite naudoti ir dengiant šlaitinius stogus.

Tokios dangos pagrindą sudaro poliesteris, padengiamas SBS (Stirolas-butadienas-stirolas) – polimerine medžiaga, kuri yra gaminama iš mineralinio užpildo ir modifikuoto bitumo. Iš viršaus viskas yra padengiama akmens skalūnu, kuris suteikia dangai tvirtumo ir apsaugo nuo išorinio poveikio.

Tarp pagrindinių bituminės dangos pranašumų galiam išskirti jos atsparumą drėgmei. Tai užtikrina sudėtyje esantis bitumas. Tai yra ganėtinai pigus sprendimas, leidžiantis per daug neišpūsti biudžeto. Prilydoma bituminė danga nebijo temperatūrų kaitos. Ji nesideformuoja ir gali būti naudojama įvairiose klimato juostose. Dar vienas svarbus faktorius yra medžiagos svoris. Tai neabejotinai viena iš lengvesnių dangų, kas leidžia ją naudoti nesirūpinant per daug stogo karkaso sustiprinimu ir atlaikomu svoriu.

Kai jau ir minėjome, tokia danga yra vertinama dėl paprasto ir greito dengimo proceso. Juo metu yra kaitinama dangos apačia ir vėliau prilydoma prie pagrindo. Be to bituminė danga pasižymi ir ganėtinai gera garso izoliacija. Taigi ji apsaugos nuo triukšmo, kuris kyla lyjant arba pučiant stipresniam vėjui. Na ir žinoma nereikėtų pamiršti apie medžiagų lankstumą, kuris leidžia naudoti jas net ir ant stogų su labai sudėtingu reljefu.