Bet koks skausmas yra žmogaus signalas, kad organizme įvyko tam tikri sutrikimai. Ankstyvosiose stadijose dantų pažeidimai yra visiškai besimptomiai. Kai prasideda skausmas, tai reiškia, kad kaulinio audinio pažeidimas perėjo į nervų galūnes.

Toks skausmas sukelia daug rūpesčių, gadina nuotaiką, neleidžia užmigti, valgyti, dirbti ir normaliai gyventi, privečia žmogų kentėti. Dantų skausmą dažnai lydi karščiavimas, skruostų, dantenų uždegimas ir bendras savijautos pablogėjimas. Visi šie signalai rodo, kad skubiai reikia kreiptis į odontologą. Esant ūmiam dantų skausmui, į kliniką turite patekti skubiai ir be eilės.

Dažniausiai geriame tabletę skausmui numalšinti iki tol kol pateksime į gydymo įstaigą. Tradicinės medicinos metodai turi švelnesnį ir, svarbiausia, vietinį poveikį dantų skausmui.
Trumpam nuo dantų skausmo padeda ledas. Pridėję ledo gabalą prie skaudančio danties, gausite poveikį, panašų į vietinės nejautros efektą.

Kitas paprastas būdas yra praskalauti burną valgomosios sodos tirpalu: po vieną arbatinį šaukštelį stiklinei vandens. Į tirpalą galite įdėti arbatinį šaukštelį druskos ir kelis lašus jodo.
Populiari priemonė nuo dantų skausmo yra šalavijų burnos skalavimo skystis. Žinoma šios priemonės momentinės ir labiau tinkamos ne gydymui, o profilaktikai ir į specialistą vis tiek teks kreiptis.

Dantų skausmą gali sukelti įvairios priežastys, todėl norint veiksmingai jį gydyti, reikia teisingai diagnozuoti, o sunkiais atvejais, pavyzdžiui, sergant periodontitu, racionaliai suplanuoti gydymo procesą, kad būtų išvengta dantų netekimo. Gydytojo noras išgydyti skaudantį dantį, o ne tik jį pašalinti, yra odontologijos klinikos profesionalumo lygio rodiklis. Tai rodo ne tik rūpestingą požiūrį į pacientą, bet ir bendrą gydymo įstaigos politiką. Galimybė naudotis modernia įranga, dantų gydymas Šiauliuose, be kurios neįmanoma atlikti kompleksinių terapinių ar chirurginių intervencijų.