Gamybos valdymo sistemas naudoja pačios įvairiausios kompanijos visame pasaulyje. Ir nors šių įrankių pritaikymas ir efektyvus išnaudojimas nėra labai lengvas procesas, tam tikrose srityse jų suteikiama nauda neabejotinai atperka visas pastangas. Pagrindiniais rodikliais, parodančiais kad įmonėms atėjo laikas pritaikyti ERS sistemą veikloje yra šie: stabilaus ir gan greito augimo laikas, problemos su procesų organizavimų ir valdymu, verslo apsijungimai ir įsigijimai, pasenusios sistemos arba neatitinkantys poreikių naudojami įrankiai, strategijos numatytas technologijomis pagrįstas kelias. Ir nors faktorių, nurodančių apie ERP sistemų naudojimo poreikį yra nemažai, kai kurios verslo sritys, atliekant šį žingsnį, gauna itin daug naudos. Pagrinde ji pasireiškia šiuose verslo aspektuose:
1. Patogesnės ataskaitos. Didesnis analizuojamų duomenų kiekis ir tikslesni įrankiai, o taip pat bendros bazės naudojimas, leidžia ištraukti pačias įvairiausias ataskaitas.

2. Gerėjantis klientų aptarnavimas. ERP sistemos leidžia rinkti ir kauti visą esminę informaciją apie klientus, kurią galima išnaudoti greitesniam reagavimui į užklausas, greitesniam ir tikslesniam užsakymų įgyvendinimui.

3. Optimalesni inventoriaus kaštai. Įmones gali nustatyti kokio inventoriaus ir kiek reikia. Tai leidžia sumažinti jo kiekį ir sutaupyti pridėtines išlaidas. Tuo pat metu ERP padeda išvengti situacijų, kai inventoriaus yra nepakankamai ir stoja visis procesai.

4. Pagerėję pinigų srautai. Laiku išrašomos sąskaitos ir įmokų surinkimo priemonės padeda užtikrinti mažėjančias skolas ir savalaikes įplaukas. Tai savo ruožtu suteikia didesnes galimybes verslui.

5. Išlaidų mažinimas. Jis yra pasiekiamas gerinant inventoriaus planavimą, optimizuojant pirkimo procesus, geresnio klientų aptarnavimo dėka ir žinoma geresnių santykių su tiekėjais pagalba.

6. Verslo procesų tobulinimas. ERP sistemų pagalba įmonės gali automatizuoti dalį operacijų ir veiklų, kurias ankščiau atlikdavo rankiniu būdu. Tinkamai sudėlioti procesai taupo darbuotojų laiką, leidžia jiems dirbti efektyviau ir atveria naujas galimybes.