Ženkliai sumažėjęs išduodamų paskolų skaičius tik patvirtina, kad Lietuvoje šiuo metu jau nebėra taip paprasta gauti paskolas. Tai labiausiai pajusti turėjo nedirbantys asmenys. Paskolos bedarbiams yra neišduodamos, o taip pat ir kiti asmenys sunkiai gauna reikalingą finansinę pagalbą dėl esamos prastos finansinės padėties. Tai, kokia yra jūsų ekonominė padėtis, labiausiai ir lemia kokį atsakymą pateiks paskolų bendrovė po jūsų pateiktos kredito paraiškos. Naivu tikėtis, kad kreditorius suteiks paskolą, jeigu pajamų negaunate visai arba gaunate labai mažai. Taip jau nebūna.

Yra aibė veiksnių, kurie nulemia kreditoriaus atsakymą dėl finansavimo. Vienas iš tų veiksnių – kredito istorijos ataskaita. Niekam ne paslaptis, kad paskolos su bloga kredito istorija esantiems žmonėms neišduodamos. Tiesiog kreditoriai baiminasi, kad jų paskolinti pinigai taip ir negrįš atgal, o ką jau kalbėti apie uždarbį iš palūkanų. Dėl to dabar dedamos nemažos pastangos siekiant iš anksto įvertinti prisiimamą riziką. Kuo geriau ji identifikuojama, tuo didesnė tikimybė, jog bus išvengta nemokių klientų.

Kredito bendrovės šiuo metu atidžiai žiūri kam skolina pinigus, todėl teigti, kad skolintis dabar yra lengva – visiškai neadekvatu. Iš kreditorių reikalaujama racionalumo vertinant klientų pateiktus duomenis. Kreditingumo vertinimo metu dedamos nemažo pastangos siekiant išsiaiškinti ar kliento pateikti duomenys nėra melagingi. Klientai turi pateikti ypač detalią informaciją apie gaunamų pajamų sumas ir ne tik. Turimi įsipareigojimai kitoms finansų įstaigoms irgi yra labai svarbūs ir juos paskolų bendrovės tikrai mato.

Norint sėkmingai gauti paskolą, iš praždių reikia paskaičiuoti savo finansinį pajėgumą. Trumpai tariant, turite įvertinti kokia pajamų suma jau yra skiriama įsipareigojimų dengimui. Yra tokia taisyklė, kad 40 procentų jų gali būti skiriama kredito įmokų dengimui. Tad, jeigu nauja paskola privers viršyti šią ribą, tuomet naujos paskolos gauti negalėsite. Šią taisyklės pritaiko visi paskolų teikėjai. Be abejo, yra nemažai išimčių, tačiau kalbant apie vidutines pajamas gaunančius asmenis, vargu ar jiems tos išimtys bus daromos.

Paskolos turi būti suteikiamos ir imamos atsakingai.