Dokumentų vertimas labai dažnai gali būti tvirtinamas ir notaro, tačiau gana sunku suprasti, kada tokios paslaugos gali prireikti. Jei ji nėra reikalinga, logiška, jog vertimas kainuoja kiek pigiau, todėl kartais iš nežinojimo, pasirenkamas būtent pigesnis variantas. Ką nors išversti dažniausiai prireikia tiems, kurie galvoja apie kelionę į užsienį, turi ten reikalų arba privalo pateikti dokumento kopiją kita kalba kokiai nors Lietuvoje reikalingai įstaigai. Iš esmės situacijų, kai profesionalus vertimas gali būti reikalingas yra labai daug, todėl visuomet svarbu ne tik tinkamai pasirinkti vertimų biurą, bet ir pasidomėti apie notaro patvirtinimus, jų reikšmę.

Bene geriausias patarimas, leidžiantis įsitikinti ar notaro patvirtinimas vertimui tikrai yra būtinas – pasiteiraukite įmonės ar įstaigos, kuriai teiksite dokumentą ar jiems tai yra svarbu. Kai kuriais atvejais gali užtekti tiesiog vertimų biuro patvirtinimo, todėl nereikės įsigyti jokios papildomos paslaugos. Tarkime, daugelis Lietuvos valstybinių įstaigų nurodo, kad jiems notaro patvirtinimas nėra reikalingas. Žinoma, bet kokiu atveju verta pasidomėti apie tai konkrečios įstaigos, kad būtų galima būti visiškai tikriems ir nebūtų susiduriama su nesklandumais.

Kai reikalingas notaro patvirtinimas, vertimų biuras turi iš jūsų gauti originalų dokumentą arba notaro patvirtintą kopiją. Kai atliekamas dokumentų vertimas, jis pririšamas prie pateikto originalaus dokumento ar jo nuorašo. Kitaip tariant, notaras gali patvirtinti tik oficialių dokumentų nuorašus bei vertimus, todėl labai svarbu pateikti visą reikalingą informaciją.

Dokumentų vertimas yra nepaprastai atsakingas darbas, todėl tinkamai pasirinkus specialistą ar vertimų biurą, užsitikrinsite, kad viskas atliekama tvarkingai ir profesionaliai. Reikia turėti omenyje, kad dokumentai būna skirtingi ir jiems reikalingi skirtingi terminai. Greičiausiai sunku rasti vertėją, kuris galėtų išmanyti terminus visokiausiomis kalbomis ir bet kokiomis temomis. Vieniems lengviau versti su medicinos tyrimais susijusius dokumentus, kiti specializuojasi inžinerijos ar logistikos temose ir pan. Taigi, žinant savo dokumento tematiką, pasitikslinkite biuro ar bus galimybė kokybiškai suteikti paslauga ta tema ir kalba. Taip bus sugaištama mažiau laiko, nes tinkamas paslaugas teikianti įmonė bus surandama greičiau. Patyrusių ir profesionalių vertėjų komanda galite rasti – www.greitasvertimas.lt.