Kuriant projektinius sprendimus reikėtų atskirti centrines ir decentralizuotas vėdinimo sistemas. Pirmasis iš jų daro prielaidą, kad yra didelio pajėgumo įrenginys, kuris apdoroja orą, kuris paskui paskirstomas naudojant oro kanalų sistemą visame kambaryje. Antrieji yra fiziškai autonominiai, palyginti nedidelės talpos, esantis tam tikru laipsniu vienodumo patalpos plote tiesiai po lubomis. Decentralizuotos sistemos, pasižyminčios dideliu pritaikomumu, geriausiai tinkamos didelio ploto ir tūrio objektams.

Decentralizuotai ventiliacijai būdinga tai, kad kiekviename kambaryje yra po vieną ventiliacijos įrenginį.
Anksčiau decentralizuota sistema daugiausia buvo naudojamos pramonės objektuose. Šiuo metu dėl teigiamai įrodytų techninių savybių ir teigiamų ekonominių rodiklių decentralizuotas vėdinimas taip pat sėkmingai diegiama gyvenamosiose patalpose.

Didėjant energijos sąnaudoms, šilumos regeneravimo vėdinimo kaina yra protinga investicija į ateitį. Decentralizuota ventiliacija su šilumos atgavimu reikalauja tik nedidelio energijos kiekio ir grąžina kelis kartus daugiau energijos už kiekvieną suvartotą kilovatvalandę. Namo šildymo poreikį sumažina šilumos susigrąžinimas. Naudojant decentralizuotą vėdinimą, galima žymiai sumažinti ne tik šildymo išlaidas, bet ir teršalų išmetimą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vėdinimo su šilumos atgavimu dėka šilumos nuostoliai vėdinimo metu sumažėja daugiau nei 50%, palyginti su langų vėdinimu!

Be to, šis prietaisas naudingas jūsų sveikatai. Tai užtikrina vienodą ir patogų patalpų klimatą ir apsaugo nuo pelėsių susidarymo. Išorinis oras yra įsiurbiamas, filtruojamas ir valomas. Tam yra specialūs antialerginiai ir anglies filtrai, kurie, be smulkių dulkių, sulaiko bakterijas ir kvapus.

Oro mainai pašalina per didelį teršalų kiekį, namų dulkes ir kt. Ir prisideda prie sveiko patalpų klimato.
Keičiant orą per ventiliacijos įrenginį, neatsiranda nemalonių skersvėjų ir sumažėja peršalimo rizika. Žiedadulkės, vabzdžiai, dulkės, išmetamosios dujos ir triukšmas lieka lauke.