Vis dažniau pasvarstote ar nebūtų verta išbandyti darbo galimybes kitoje šalyje? Norėtumėte pažiūrėti kokia situacija būtų dirbant užsienio kompanijoje? Dirbti kitoje šalyje – gana lengva, jeigu tik turite ką pasiūlyti darbdaviams. Visų pirma, reikėtų mesti iš galvos tuos gandus ir mitus, kad kitose šalyse visi moka aukso kalnus ir neva nereikia dirbti. Dirbti reikia visur, jeigu norisi gero atlyginimo. Kitose šalyse irgi yra ta pati situacija.

Švedija bei kitos Skandinavijos šalys yra labai patrauklios lietuviams, kurie ieško gerai apmokamo darbo. Tačiau, didžiausia kliūtis – kalba. Skandinavų kalbas išmokti nėra lengva, lygiai taip pat kaip užsieniečiams išmokti lietuviškai yra sudėtinga. Kalba yra vienas svarbiausių akcentų, tačiau tai nereiškia, kad nėra alternatyvų. Paprastai kalbant, jeigu mokant kalbėti angliškai, tuomet jums atsiranda didesnė tikimybė susirasti darbą užsienyje nei tam žmogui, kuri moka tik lietuvių kalbą.

Vienas lengviausių būtų įsidarbinti užsienyje – rinktis tam tikras įdarbinimo bendroves. Pavyzdžiui, darbas Švedijoje per Headex tikrai yra neblogas variantas tiems, kuriems nesinori gaišti laiko. Tokias įmones dažniausiai renkasi tie, kurie patys nenori gaišti laiko. Aišku, yra tam tikra kaina – teks sumokėti už darbo suradimą ir t.t. Žinoma, mokestis yra nurodytas kai klientas pats atvyksta ir apibendrina savo situaciją. Turėkite galvoje, kad tokios įmonės gali pasirūpinti tiek darbu, tiek apgyvendinimu, tiek ir kitais niuansais. Kaip bebūtų, būtina rinktis agentūras atsakingai. Nuo to priklausys ir jūsų sėkmė.

Dažnais atvejais iš užsienio tuščiomis grįžta tie, kurie susigundo nepatikimais pasiūlymais. Skelbimų tinklapiuose yra labai daug valiojančių pasiūlymų, kuriuose nurodoma, jog mokamas didžiulis atlyginimas. Blogiausia tai, kad reikia sumokėti pinigus už nuvežimą. Tiesiog surenkama žmonių grupė, iš visų paimamas tam tikras mokestis ir sutariama diena ir vieta iš kur bus išvažiuojama. Atėjus tai dienai – niekas niekur neveža ir žmonės lieka ant ledo.

Jeigu neorite, kad jums taip nutiktų, tiesiog kreipkitės į atsakingas agentūras, kurios žmonių neapgaudinėja. Paprasčiausiai, žiūrėkite į atsiliepimus – jie pasako daug ką. Atminkite, kad emigranto gyvenimas tikrai nėra lengvas.