Neapsisprendžiate kokį internetą rinktis namams? O galbūt norite keisti interneto tiekėją? Šiuo metu pasirinkimas yra milžiniškas, tačiau ekspertai vieningai sutaria, kad patogiausias ir geriausias pasirinkimas – bevielis namų internetas. Jis veikia panašiai kaip plačiajuostis, tik interneto maršrutizatorius neturi jokių išeinamų kabelių, kuriuos būtina jungti į įrenginius. Paprastai kalbant, bevielis internetas pasižymi tuo, kad jis internetą skleidžia Wi-Fi būdu. Prie maršrutizatorio nėra jungiami jokie tinklo plokštės kabeliai. Tai leidžia vartotojams nevaržomai judėti po namų patalpas kartu su įrenginiais.

Rinkdamiesi bevielį namų internetą, būtinai išsiklausinėkite ką  gausite sudarę sutartį. Interneto tiekėjų pasiūlymai dažnai yra vienodi – sudarius sutartį, gaunate maršrutizatorių bei diegimo paslaugą. Tiesa, kai kuriais atvejais maršrutizatorius yra nuomojamas, o ne perkamas. Tačiau, jeigu interneto tiekėjas nepasiūlo jo įsigyti iš karto, tuomet patartina jį nusipirkti patiems.

Sudarius interneto tiekimo sutartį, specialistai atvyks pas jus į namus ir viską pajungs pagal visus saugumo ir kitus reikalavimus. Jums liks tik pasirašyti dokumentus ir kiekvieną mėnesį mokėti įprastą mokestį. Tačiau, atminkite, kad interneto naudojimosi laikotarpiu atsiranda įvairiausi gedimai, kurie gali šiek tiek sukelti nepatogumų.

Įvykus gedimui, patartina nedelsti – paskambinkite nurodytu aptarnavimo numeriu ir pasiteiraukite kodėl internetas neveikia. Pasitaiko atvejų, kad kuriam laikui (kelioms valandoms ar trumpesniam laikotarpiui) internetas tiesiog atjungiamas dėl vykdomų techninių darbų. Po kurio laiko jis atsiranda ir veikia lyg niekur nieko. Bet, gali būti atvejų, kad su įranga yra kažkas negerai, tad pokalbio su konsultantu metu, jums gali tekti atlikti jo nurodytus veiksmus.

Jeigu vis dėlto pokalbio metu nepavyksta pašalinti gedimų, tuomet registruojamas įvykis. Sutartyse dažniausiai nurodoma, kad gedimai pašalinami per vieną darbo dieną. Jeigu sutartą dieną specialistai neatvyksta ir vėluoja ilgą laikotarpį, tuomet galite reikšti pretenzijas ir reikalauti to mėnesio įmokos perskaičiavimo. Perskaičiavimas atliekamas remiantis laikotarpiu, kuomet negalėjote naudotis internetu.

Kaip bebūtų, interneto tiekėjai visada stengiasi, jog klientas liktų patenkintas, tad problemų kilti neturėtų. Bevielis internetas namams gali būti užsakomas praktiškai iš visų Lietuvoje veikiančių interneto tiekėjų. Myplan.lt gali jums padėti praktiškai visais su interneto paslaugų užsakymu susijusiais klausimais.