Vasara nenumaldomai artėja, todėl pradedame galvoti apie laisvalaikį gamtoje. Vienas patraukliausių sprendimų – suburti draugus ir leistis į žygį baidarėmis. Praktika rodo, kad baidarės Aukštaitijoje kiekvienais metais sulaukia itin didelio keliautojų srauto – plaukikai vertina išskirtinius Aukštaitijos upių maršrutus ir nuostabią gamtą.

 

Kodėl baidarės?

Plaukimai baidarėmis išpopuliarėjo dėl savo universalumo ir patogumo. Tai pramoga, kuri atitiks kiekvieno poreikius. Nesvarbu, ar galvojate apie trumpą savaitgalio poilsį ar apie ilgesnę išvyką – baidarės yra tai, ko jums reikia. Nors populiariausias sprendimas – išsinuomoti baidares vienai dienai su nakvyne gamtoje (paprastai tokiu atveju pasirenkamas šiltasis metų savaitgalis), baidarių nuomotojai teigia, kad vis dažniau baidarės nuomojamos ir ilgesniam laikui, pvz., pažintiniam turizmui leidžiamasi į 3–5 dienų kelionę baidare. Baidarių nuoma puikiai tiks ir aktyviems keliautojams, ir ramesnes pramogas mėgstantiems turistams. Priklausomai nuo savo pomėgių, galite rinktis tiek itin sudėtingus kelionių maršrutus, kurie pareikalaus jėgų ir ištvermės, tiek ramesnius kelius, kurie nereikalaus itin daug jėgų, bet leis mėgautis jaukiu poilsiu ir keliautojus supančios gamtos grožiu.

 

Pagalvokite apie savo draugų pomėgius

Jei galvojate apie plaukimą baidarėmis, galime užtikrinti, kad smagiausia būna tuomet, kai į žygį leidžiatės su artimais žmonėmis. Galbūt jau seniai galvojate suburti visus draugus į vieną komandą ir leistis į smagų nuotykį? Baidarės yra tai, ko jums reikia! Tiesa, kad visi keliautojai būtų patenkinti suplanuota išvyka, racionaliai įvertinkite savo draugų poreikius, pvz., net ir tuomet, jei jūs žavitės ekstremaliomis kelionėmis, galbūt jūsų draugai tenori ramiai pasiplaukioti baidare? Įvertinkite daugumos poreikius, kad suplanuotumėte kelionę, kuri atitiks visų lūkesčius.

 

Nepamirškite rezervacijos!

Primename, kad tuo atveju, jei galvojate apie atostogas vasaros metu, baidarių nuoma turėtumėte pradėti domėtis likus bent keliems mėnesiams iki suplanuotos išvykos. Vasara – populiariausias sezonas plaukimui, todėl baidarės rezervuojamos gerokai anksčiau. Juk svarbu užsakyti tiek kokybiškas, tvirtas ir patikimas baidares, tiek „gauti vietą“ plaukimui pageidaujama upe (greičiausiai nenorėsite stumdytis su kita keliautojų komanda?). Be to, verta iš anksto pagalvoti apie nakvynės namuką ar stovyklavietę, jei ketinate naktį praleisti palapinėse. Siūlome rinktis privačią stovyklą (iš anksto pasidomėkite rezervacija), kuri bus tvarkinga, patogi ir jauki, o jūs būsite tikri, kad turėsite erdvę nakvynei.