Pirma paskola nemokamai turi būti imama įvertinus visus niuansus

Kai kuriose kreditų bendrovėse, ekspertų teigimu, pirma paskola nemokamai išduodama iš anksto klientų neįspėjus apie galimas skaudžias pasekmes. Dėl to visuomet siūloma neskubėti pasinaudoti tokiais akciniais pasiūlymais. Mat, kai kurios paskolos gali ateityje sukelti nemažai rūpesčių. Imdami nemokamą paskolą, vartotojai nežiūri kokias įmokas teks mokėti vėliau, kai praeis tas nemokamos paskolos periodas. Tuo labiau – itin vangiai atsižvelgiama į pratęsimo mokesčių dydžius. Labiausiai išskirti reikėtų nemokamas trumpalaikes paskolas, kurioms taikomi labai dideli pratęsimo mokesčiai. Tokie mokesčiai sukelia nemažai rūpesčių, nes vis dėlto – klientui tenka mokėti neadekvačius mokesčius, o skola vis tiek nemažėja. Ką būtina žinoti imant pirmą paskolą nemokamai?

pirma paskola nemokamaiKadangi ši akcija taikoma naujiems klientams, jums būtina įsitikinti, kad prieš kurį laiką toje bendrovėje nebuvote ėmę jokių paskolų. Kartais žmonės užmiršta, jog buvo skolinamasi iš kažkokių kreditorių. Jeigu kredito įstaiga nurodo, kad būtent pirmoji paskola išduodama nemokamai, tai reiškia, kad jūs toje bendrovėje prieš tai negalėjote būti registruoti vartotojai. Tai pasiūlymas, kuris taikomas visiškai naujiems klientams.

 

Pirma paskola nemokamai ilgam laikui

Nemokamos paskolos įprastai išduodamos tik labai ribotam laikui. Dažniausiai kredito įstaigos nurodo, kad nemokamos paskolos periodas tęsiasi iki trijų mėnesių, o ketvirtąjį jau tenka mokėti pirmąsias įmokas. Jeigu skolinsitės keliems metams, tai pirmuosius tris mėnesius nemokėsite nieko. Žinoma, reikėtų pirmiau atsižvelgti į laikotarpį, nes kai kurios bendrovės pirmą paskolą nemokamai išduoda tik iki mėnesio laikotarpio. Sutelktinis finansavimas dažniausiai nemokamai nėra siūlomas.

Trumpalaikės paskolos mėnesiui net ir nemokamai neturėtumėte imti, jeigu nenorite vėliau įklimpti į skolas. Tai bene didžiausią riziką keliančios paskolos. Matote, po mėnesio klientas turi grąžinti visą pasiskolintą sumą. Dažniausiai jis to padaryti negali, todėl yra priverstas pasinaudoti pratęsimo galimybe. Pratęsimas atliekamas paprastai – sumokamas didelis mokestis, kuris leidžia atidėti kredito grąžinimo dieną dar 30 dienų. Blogiausia tai, kad tas mokestis yra toks didelis, jog gali būti lygus ilgalaikės paskolos įmokai. Aiškiau kalbant, kuomet sumokamas pratęsimo mokestis, skola nei kiek nesumažėja. Tad, jeigu jus sudomino pirma paskola nemokamai, tai būtinai į tokį pasiūlymą atsižvelkite įvertinę visus niuansus.

237