Dažnas auto gedimas – lemputės. Prevencija – kokybė

Nustebsite sužinoję, kad vienas dažniausių automobilių gedimų yra susijęs su transporto priemonės lemputėmis. Tai atrodo smulkmena tik tada, kol realiai netenka keisti lempučių kitomis. O juk pirmiausia reikia pasirinkti tinkamas, kai pasiūla rinkoje – labai plati, o inovacijos lenkia viena kitą.

Žinoma, tinkamai rūpinantis savo mašina ir kiekvienu jos komponentu – gedimai bus reti. O priežiūra dažniausiai prasideda nuo geriausių dalių pasirinkimo. Ir kalbant apie lemputes – LED BAR sulaukia vis daugiau dėmesio ir daugiau pagyrų, kurios lenkia įprastas halogenines lemputes ir Xenonus, kurie taip pat intensyviai skinasi kelia į rinką.

Žibintų „ligos“ – dažnos, tačiau neatrodo rimtos

Statistika atskleidžia, kad transporto priemonės žibintų ligos yra vienos dažniausių dėl kurių yra kreipiamasi į meistrus. Tačiau užklausų yra kur kas mažiau nei neturėtų būti, tiksliau, nei yra galimas poreikis. Tai rodo, kad žmonės vis dar gana mažai dėmesio skiria pačios transporto priemonės lemputėms ir tai, žinoma, liūdina, kadangi to rezultatas yra nesaugios mašinos.

Daugelis žmonių į servisus keliauja tuomet, kai žibintai šviečia tik dalinai, labai blankiai, kai kuriais atvejais nešviečia visiškai. Vežinėdami su tokiomis transporto priemonėmis vairuotojai kelia pavojų ne tik sau, tačiau ir kitiems kelių eismo dalyviams, tad pažeidžia KET. Galiausiai, tinkami auto šviestuvai reikalingi ne dėl įstatymų, tačiau kiekvienam atsakingam žmogui, kuris suvokia, kad be jų – kelionės nebus saugios.

Montuoti lemputes pagal gamintojo rekomendacijas

Labai dažnai problemos su auto žibintais kyla ir tada, kai pradedamas savarankiškas lempučių permontavimas. Ką tai reiškia? Kad ne tik netinkamai įmontuojamos, tačiau taip pat ir netinkamai pasirenkamos lemputės. O jas rinktis reikia pagal auto priemonės gamintojo rekomendacijas. Keisti, pagal galimybes, galima tik pasitarus su serviso darbuotoju, o ne savarankiškai. Kaitrinės lemputės turi būti keičiamos į kaitrines, LED į LED, galiausiai, Xenonai dažniausiai keičiami į Xenonus. Tai nėra taisyklė, tačiau pakeisti siūloma tik su specialistu, kuris puikiai montuoja bei parenka tinkamiausią, nurodo – kokio modelio bei tipo lemputė labiausiai tinkama konkrečiai transporto priemonei.

Svarbiausia – kokybė

Kad ir kokios transporto priemonės lemputės būtų pasirenkamos Jūsų mašinai – svarbiausia yra pirkti originalias. Dažniausiai gedimai ir yra didžiausi bandant sutaupyti. Kai kurie užsisako lemputes iš Kinijos. Deja, tiek jos, tiek kiti automobilio aksesuarai dažniausiai pasižymi ne tik trumpu tarnavimo laiko tarpu, tačiau apskritai negeba tinkamai atlikti funkcijos, kuriai buvo kurti. Parkavimo davikliai netinkamai reaguoja į kliūtis, priekinių žibintų stiklai trukdo šviesai tinkamai skleistis ir panašiai. Bandymai sutaupyti galiausiai atsisuka atgal prieš žmogų ir taip vietoje mažiau – jis sumoka daugiau, kadangi greitu metu tenka pigias, neoginalias dalis keisti kitomis.

Akivaizdu, kad geros lemputės garantuoja ne tik saugumą kelyje, tačiau taip pat ir stilių, kuris yra daugelio auto savininkų siekiamybė. Pasiekti tiek vieną, tiek kitą rezultatą galima tikrai gana lengvai. Tik geriausia tartis su specialistais, kurie suteikia išsamias konsultacijas ir padeda rasti kokybę, kuri atitinka kainą.

19