bitkoinaiBitkoinai – bene populiariausia ir labiausiai pasaulyje įsitvirtinusi virtuali valiuta, kurios niekaip negali kontroliuoti nei vienos šalies vyriausybė, centriniai bankai ar kažkokios kitos finansų institucijos. Satoshi Nakamoto pseudonimas yra žinomas kone kiekvienam besidominčiam investavimu į kriptografines valiutas. Tai yra žmogus, kuris išrado Bitkoinus ir kurio dėka į rinką braunasi ir kitos virtualios valiutos.

Šiuo metu Bitkoinų technologija yra ypač patraukli tiems, kurie nori atsikratyti bankų ir įvairių finansinių institucijų kontrolės. Ši P2P protokolu funkcionuojanti valiuta jau patraukė ne tik paprastų žmonių, bet ir įvairiausių įmonių dėmesį. Dabar net ir Lietuvoje kai kurie paslaugų teikėjai suteikia galimybę už paslaugas ar prekes atsiskaityti būtent Bitkoinų valiuta.

Didžiausias šios valiutos privalumas – visa informacija apie pervedimus nėra prieinama tretiems asmenims. Taipogi tai yra vienas saugiausių būdų laikyti turimas santaupas, nes teigiama, kad į virtualią piniginę įsilaužti nėra galimybės. Tai patvirtina ir faktas, jog Bitkoinų technologija niekuomet nebuvo nulaužta. Štai visai kitokia situacija su bankais – į juos įsilaužti tikrai galima ir tai jau buvo padaryta ne vieną kartą, tad išvadas padarykite patys.

Bitkoinų atsiradimas, prekyba bei perspektyvos

Šią virtualią valiutą galima apibendrinti vienu sakiniu – tai yra valiuta, kurios apsikeitimas vykdomas decentralizuotu būdu t.y. P2P (Peer-to-Peer) tinklu. Kaip jau pradžioje minėta, Bitkoinų technologijos kūrėjas yra beveik niekam nežinomas programuotojas, kurį visi žino Satoshi Nakamoto pseudonimu.

Šią valiutą jis sukūrė 2009 metais, o pagrindinis siekis buvo atrasti tokį valiutos egzistavimo principą, jog infliacija valiutos vertei nedarytų visiškai jokios įtakos. Būtent dėl šios priežasties patys Bitkoinai  buvo sukurti taip, jog jų nebūtų daugiau nei 21 milijonas. Būtent iki 2140 metų šios virtualios valiutos kiekis pasieks lubas. Kuomet Bitkoinai pasieks 21 mln. ribą, jų kiekis nebebus didinimas. Jie yra gaminami naudojant kompiuterinę įrangą – vartotojai juos gali „kasti“ prisijungę prie tinklo. Laikui bėgant, kasimas tampa vis sudėtingesnis ir tam reikia vis daugiau technologinių išteklių.

Dabar Bitkoinai yra vienas patraukliausių investavimo objektų

Visame pasaulyje Bitkoinai sukėlė didžiulį ažiotažą tarp investuotojų. Juos žmonės gali ne tik kasti/gaminti naudojant savo kompiuterinę įrangą. Juos galima įsigyti specialiose keityklose. Šiuo metu pasaulyje veikia ne vena virtualių valiutų keitykla, kurioje pardavinėjami ne tik Bitkoinai, bet ir kitos – naujesnės bei senesnė valiutos.

Šiuo metu investavimo srityje Bitkoinai yra patrauklūs tuo, jog jų kursas kinta kasdien. Jis dažniausiai kinta ne šimtųjų ar tūkstantųjų dalimis – jie kinta procentais. Per dieną Bitkoinai gali pabrangti netgi keliomis dešimtis ar šimtais procentų, bet aišku – lygiai taip pat jų vertė gali ir nukristi. Tai ypač patrauklus pasirinkimas besidomintiems investicijomis ir nežinantiems kur reikėtų investuoti kad ir nedidelę pinigų sumą. Bitkoinai yra daug geresnis pasirinkimas nei investicijos į valstybės obligacijas, įprastas akcijas ar indėlius. Mat, pastarieji uždirba vos kelis procentus per metus, o štai bitkoinai per mėnesį gali uždirbti netgi kelias dešimtis ar šimtus procentų pelno. Patyrę investuotojai dažniausiai iš Bitkoinų pelnosi per korekcijos laikotarpius.

Korekcija apibūdinama paprastai – kuomet Bitkoinai – ženkliai brangsta ilgesnį laikotarpį, įvyksta korekcija, kuri reiškia valiutos nuvertėjimą. Trumpai tariant, per korekciją Bitkoinų vertė sumažėja iki tam tikro taško ir paskui vėl kyla į viršų. Tuo naudojasi patyrę investuotojai.

Jeigu domitės investavimu į Bitkoinus, tuomet siūloma dairytis į Lietuvoje veikiančią populiariausią keityklą – „Spectrocoin“.

Spectrocoin“ – tai elektroninė keitykla, kuri suteikia galimybę greitai ir patogiai įsigyti Bitkoinus ar juos parduoti. Šioje keitykloje taip pat siūlomos virtualios piniginės. Jos reikalingos Bitkoinų laikymui. Geriausia tai, kad šios keityklos pagrindinis privalumas yra tas, jog ji gali išduoti kortelę, kuria galima atsiskaityti daugiau nei 150 šalių, o taip pat pinigus nusiimti bankomatuose bus be galo paprasta.

Bitkoinai nuvertėja ir pabrangsta dėl įvairių priežasčių

Kadangi tai yra virtuali valiuta, ją reikėtų išskirti dėl to, jog kursų svyravimai yra ypač naudingi investuotojams. Svyravimus numatyti galima iš anksto, tačiau aišku – tam reikia žinių, patirties ir noro stebėti su šia valiuta susijusias naujienas.

Kuo naujienos geresnės – tuo labiau kyla kursas. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus užsidarius didžiausioms pasaulio keitykloms, kurios pasisavino žmonių pinigus, Bitkoinai nuvertėjo keletą kartų vos per kelias dienas. Tačiau atsiradus tarptautinėms įmonėms, kurios pavyzdžiui sutinka įdiegti galimybę atsiskaityti Bitkoinais, pasitikėjimas šia valiuta išauga, o taip pat išauga ir Bitkoinų vertė.

Bitkoinų kursui įtaką daro būtent su šia valiuta susiję įvykiai. Tai gali būti kad ir kažkurios šalies bandymas įvesti šios valiutos kontrolę arba siekiant kažkaip pažaboti veikiančias keityklas – tai tiesiogiai daro neigiamą įtaką bitkoinų kursui. Žinoma, jeigu kažkurios šalies vyriausybė sudaro sąlygas, kad bitkoinai jų šalyje būtų laikomi legaliu atsiskaitymo būdu, tuomet kursas kyla. Tiesiog, bitkoinų vertė kyla dėl daugelio faktorių, kuriais patartina labiau domėtis kiekvienam.

Sending
User Review
5 (1 vote)